Не кам’яна і не морська: якою сіллю найкраще квасити капусту – буде хрумтіти на весь дім

Квашення капусти має свої особливості. Під час приготування закуски варто враховувати таку дрібницю, як різновид солі. Яка сіль найкраще підходить для засолювання капусти — розповідає "Сенсація".

Хрумка та ароматна квашена капуста стає справжньою царицею на зимових столах українців. Проте, щоб приготувати її дійсно смачною — потрібно враховувати навіть таку дрібницю, як вид солі.

Яку сіль використовувати для заквашування капусти? Читайте про це в нашому матеріалі.

Квашення капусти без солі неможливе. Цей інгредієнт створює умови для розвитку бактерій. До того ж сіль покращує смак закуски. Зауважимо, що для соління хрумкої капусти підходять не усі види солі. Як відомо, цей розповсюджений продукт буває різноманітним. На полицях магазинів зустрічається камʼяна, морська та йодована сіль. Проте, жодна з них не підходить ідеально для квашення капусти.

Фахівці з харчування радять використовувати для заквашування капусти звичайну харчову сіль без усіляких добавок. На 1 кг капусти беруть приблизно 30 грамів харчової солі. Тут варто не “переборщити”, бо занадто високий вміст солі призведе до того, що бродіння капусти буде відбуватись повільніше. Крім того смак готового продукту зміниться не в кращу сторону.

Експерти розповіли, яку сіль використовувати для квашення капусти
Експерти розповіли, яку сіль використовувати для квашення капусти

Якщо солі в квашеній капусті буде замало — то вона буде пліснявіти і стане занадто мʼякою.
Морська сіль — не менш гарний варіант для засолювання капусти. Якщо хочете додати до хрумкої закуски трохи більше корисних речовин — використовуйте саме її. В складі морської солі міститься понад 40 мікро- та макроелементів. Вона ж чудово зберігає квашену капусту хрумкою.

Йодована сіль для заквашування капусти не підходить. Зазвичай виробники додають до неї штучний йод, який не дає розвиватись молочно-кислим бактеріям. Вони ж стають важливим елементом в процесі приготування квашеної капусти. Саме ці бактерії роблять її хрумкою, ароматною та приємною на смак.

Експерти розповіли, який різновид солі ідеально підходить для соління капусти
Експерти розповіли, який різновид солі ідеально підходить для соління капусти

При виборі солі для квашення капусти зверніть увагу на її помел. Для приготування цієї зимової закуски підходить сіль середнього або крупного помелу. Кристали такої солі розчинятимуться в розсолі повільніше. Тому і процес бродіння капусти відбуватиметься поступово і готова закуска точно вийде хрумкою.

Схожі статті

Мариновані огірки нашвидкуруч: готуємо 1 кг хрумкої закуски за 1 годину – ідеально для перекусу

Якщо врожай огірків вдався на славу – приготуйте з них мариновану закуску нашвидкуруч. Всього за 1 годину у вас вийде 1 кг хрумкої смакоти для ідеального перекусу. Пропонуємо рецепт.

Як потрібно сушити гриби та ягоди, щоб зберегти в них максимум аромату та користі: 3 правила

Довго зберігати ягоди та гриби можна замороженими або консервованими. Але це не завжди зручно. Цікавішим методом є сушіння. Проте в ньому важливо дотримуватися технології.

Долийте це, і квашена капуста не буде темніти і не матиме неприємного запаху – як у бабусі

Квашена капуста — популярна в усьому світі закуска, яка славиться не тільки своїм неймовірним смаком, але і корисними властивостями. Як її правильно приготувати?

Лимонний джем стане улюбленим десертом всієї сімʼї: простий спосіб приготувати зимові солодощі

Лимонний джем — це частування, якому немає рівних. Що вже казати про ту кількість користі, яку він може принести і дорослим і дітям. Дізнайтеся, як готувати його вдома.

Чому квашена капуста втрачає смак і хрусткість: 4 причини, які псують зимовий делікатес

Квашена капуста — зимовий вітамінний продукт, який полюбився багатьом українцям. Щоб вона вийшла по-справжньому смачною та хрумкою — слід дотримуватись правил зберігання. Розповімо про них далі.

Що робити, якщо сало не жується – 1 трюк, про який знають лише одиниці – тепер і ви

Іноді такий смачний український продукт як сало може бути досить жорстким. І розжувати його не має можливості. Та є спосіб виправити ситуацію. З цього матеріалу ви дізнаєтесь, як це зробити смачно.