Як спровадити з ділянки комах: 3 дієвих методи, які і для саду підійдуть, і для квітника

Мурахи в саду і на ділянці часто завдають господарям зайвого клопоту. Існує кілька дієвих методів, як спровадити цих непроханих гостей з ділянки. "Сенсація" розповідає про них у матеріалі.

Боротьба зі шкідливими мурахами на садовій ділянці часто відбувається із перемінним успіхом. Ці гості-шкідники то з’являються, то знов зникають. Іноді навіть незрозуміло, які фактори сприяють їх появі. Однак наявність цих комах псує господарям настрій та приносять зайвий клопіт. Особливо це стосується бурих мурахів.

Усі вони на 100% шкідники, тому виводит їх з ділянки варто однозначно. Як саме це зробити і які методи для цього існують – читайте у матеріалі “Сенсації”.

Зараз в багатьох спеціалізованих магазинах продають пестициди, які згубні для живих організмів і, зокрема, для мурах, що облюбували присадибну ділянку. Однак використовувати усі ці препарати потрібно обережно, адже вони представляють небезпеку не тільки для мурашок, але й для людей і пухнастих улюбленців.

Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці
Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці

окрім хімічних пестицидів можна відлякати шкідливих комашок за допомогою рослин із різким запахом. Навколо мурашників, що були виявлені на присадибній ділянці – розкладають ос такі рослини:

  • тирса або анісове листя;
  • петрушка;
  • скипидар;
  • часник;
  • гірчиця;
  • лаврове листя;
  • тютновий попіл;
  • полин;
  • мелена кориця;
  • чебрець;
  • меліса;
  • дика м’ята;
  • інші різкі аромати.

Ці трави з різким ароматом також розкладають в місцях, куди часто навідуються шкідливі комахи. Це їх відлякує.

Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці
Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці

Деякі городники радять облити мурашник гасом, а ще – розкласти навколо входів до мурашнику шматки заліза, цеглу або камені. Зверху їх треба полити настоєм гною або трав. Але бажано не використовувати для цього ті трави, що відлякують комах. Через 2-4 дні ці предмети підіймають та обливають мурашок окропом. Одночасно з цим входи до мурашнику заливають гарячою водою.

3 найефективніших методи для боротьби з мурахами

Найкращі методи боротьби з мурахами на присадибній ділянці
Найкращі методи боротьби з мурахами на присадибній ділянці

Сред найбільш ефективних методів для боротьби з мурахами в саду чи на городі можна виділити ось такі:

  • сам мурашник та стежки навколо нього засипають сіллю, яку також розсипають в місцях найбільшого скупчення комах;
  • 2-3 рази місця скупчення комах поливають спеціальною сумішшю, приготованою з 10 літрів води, 400 грамів господарського мила, 2 столовими ложками карболової кислоти та 10 столових ложок гасу;
  • навколо мурашників на ділянці розкладають коробки з-під сірників, які наповнені сумішшю дріжджів та цукрово-медовим сиропом (такі підклади мурахи будуть обходити стороною).

Більш гуманним методом виселення комах з ділянки буде примус. Проте, цей засіб може бути небезпечним, бо мурахи, як відомо – кусючі.

Схожі статті

Як доглядати за кабачками на грядці, щоб вони не гинули: 5 правил, які потрібно знати садівнику

Кабачки на перший погляд – проста у вирощуванні культура. Багато садівників іноді не помічають, як молоді плоди під пишними кущами псуються та гниють. Розповідаємо, як правильно за ними доглядати.

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.