Залишилося всього 2 вихідні: 7 справ, які обов’язково треба зробити на дачі до кінця березня

Настав важливий для дачників період, адже саме зараз проводять підготовку саду та городу до нового сезону. Якщо все зробити вчасно та правильно, то влітку працювати на ділянці буде саме задоволення.

Березень – час підготувати свою присадибну ділянку до нового дачного сезону – навести порядки в саду і городі, перевірити інвентар, підготувати теплиці і т.д. Щоб було простіше, експерти склали повний список важливих справ, які слід провести першого місяця весни.  Залишилося всього кілька днів і два повноцінні вихідні, які потрібно провести з максимальною користю і тоді ваша дача порадує не лише доглянутим привабливим виглядом, а й гідним урожаєм.

Насамперед необхідно оглянути дерева та чагарники в саду на наявність захворювань. Провести побілку та санітарну обрізку. Для профілактики виникнення грибкових захворювань проводять обприскування. Все це потрібно зробити лише після того, як температура повітря стабільно прогріється до +5 градусів за сухої погоди.

Агрономи розповіли, чим підживити дерева і чагарники в саду у січні
Агрономи розповіли, чим підживити дерева і чагарники в саду у січні

Квітники також потребують уваги. Якщо температура прогрілася вище за нуль, то звільніть їх від зимових укриттів.

У березні вже можна провести перші роботи з газоном. Якщо на траві з’явився мох або ознаки грибкових захворювань, то відразу ж можна розпочати боротьбу з цими проблемами, щоб не допустити більшого поширення.

У березні також необхідно приділити увагу теплиці – провести генеральне прибирання – видалити весь бруд та пил. Причому як усередині, так і зовні. Добре провітрити і наприкінці зробити дезінфекцію.

Експерт розповів, які дерева не варто білити навесні
Експерт розповів, які дерева не варто білити навесні

У цей період необхідно переглянути та підготувати весь інвентар. Усі лопати, граблі, секатори, сапки та ножівки потрібно почистити, наточити і за необхідності замінити. Перевірити стан лійок та шлангів.

Скласти план майбутніх посадок з урахуванням сівозміни та розподілити грядки.

Посіяти насіння на розсаду. Частину морозостійких культур можна посадити вже у теплиці. Це можуть бути різні види салатів, редиска, цибуля, кріп, петрушка і т.д.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.