Це треба зробити обов’язково: як провести генеральне прибирання у теплиці і нічого не пропустити

Від підготовки теплиці до нового сезону залежить, як мине весь дачний сезон. Починати завжди потрібно з генерального прибирання, і головне нічого не пропустити.

Навесні, коли починається підготовка до нового дачного сезону, необхідно приділити увагу не тільки городу та саду, а й теплиці. Як правило, все починається з генерального прибирання, тому що за минулий сезон і зиму в теплиці могли зберегтися хвороботворні мікроорганізми і безліч шкідників, які ховалися від морозів.

Прибирання роблять у кілька етапів:

Етап №1 – видалення бруду, пилу та залишків листя зовні та всередині. Необхідно зробити вологе прибирання покриття. Для миття зазвичай використовують теплу воду з господарським милом, розчин соди або спеціальні готові засоби для збирання теплиць. Щоб не пошкодити плівку, скло або полікарбонат мити поверхню теплиці краще  м’якою губкою або ганчіркою. Для більш забруднених ділянок використовують м’які щітки.

Етап №2 – очищення стиків, кутів та місць з’єднань. Зазвичай саме у цих місцях спостерігається найбільше скупчення бруду та суперечка безлічі грибкових захворювань. Добре промийте їх за допомогою щітки. Після дайте висохнути, відкривши навстіж усі двері та кватирки.

Городники пояснили, що слід розсипати в теплицях з грудня на січень
Городники пояснили, що слід розсипати в теплицях з грудня на січень

Етап №3 – дезінфекція. Після минулого сезону та зими у теплиці необхідно обов’язково провести дезінфекцію сірчаною шашкою. Однак якщо у вашої теплиці металевий каркас, цей метод не підходить, оскільки засіб може викликати корозію металу. У цьому випадку дезінфекцію можна провести за допомогою залізного або мідного купоросу, перекису водню, розчином марганцівки або гашеного вапна. Після обробки теплиці необхідно добре провітрити.

Далі приступають до підготовки ґрунту, посадки розсади або насіння.

Чим обприскати розсаду, щоб вона швидко росла
Чим обприскати розсаду, щоб вона швидко росла

Також приділіть увагу до підготовки інвентарю, від якого залежить швидкість і якість робіт, що виконуються в теплиці. Все, що зіпсувалося – викиньте, решту помийте і нагостріть.

Схожі статті

Через це півонії кілька років не цвітуть: 3 неочевидні причини, про які ви не здогадуєтеся

Ця квітка не з простих, і вона кожного разу це доводить. Що може послужити причиною того, що з року в рік вона не дає бутонів і не розквітає? Розповідаємо в матеріалі.

Полуниця може бути смачною, якщо знати секрети догляду за нею: виросте солодка “гігантела”

Вирощування полуниці на власній ділянці – це дуже захоплююче та цікаве заняття. За правильного підходу навіть новачок може зібрати супер-врожай.

Ці 10 сортів помідорів принесуть урожай у будь-якому кліматі: хоч в Одесі, хоч в Києві

Якщо ми беремося за городництво, то вже хочеться отримати гарантований результат, ане з'ясовувати пізніше, що сорт не підходить через клімат.

Дощова вода – золото для саду! Розповідаю, як її правильно збирати і що конкретно поливати

Дощова вода є економічно вигідною та екологічно-відповідальним рішенням! Це допомагає зберігати природні ресурси, дбати про наше довкілля й покращувати якість рослин у городі та саду!

5 помилок городників: ось чому огірки цвітуть, але плоди не зав’язуються – що змінити

Щоб виростити хороший урожай огірків дуже важливо не допускати помилок на самому початку. Які важливі правила повинен засвоїти городник-початківець у перший рік практики.

Така красива морква, наче з реклами “Бондюель”: 3 сорти, які здивують бувалих городників

Красива морква — це окреме задоволення, адже її можна навіть вживати у маринованому вигляді, адже це не тільки смакота, а ще й естетичне задоволення.