Як правильно поливати розсаду томатів, щоб коренева система виросла “міцним горішком”

Прості поради від досвідчених городників допоможуть зміцнити кореневу розсаду томатів і виростити її здоровою. Щоб це сталось – вам необхідно правильно поливати рослини на грядці.

Полив розсади помідорів – це не тільки звичайне зволоження ґрунту. Від того, наскільки правильно господарі виконуватимуть цю процедуру, залежатиме розвиток кореневої системи рослини.

Якщо поливати томати неправильно, то їх корінчики виростуть занадто слабкими і будуть розташовуватись близько до поверхні. В свою чергу це призведе до того, що овочева культура буде постійно залежати від підживлень та поливів.

Розповідаємо далі у нашому матеріалі, які основні помилки садівники допускають при поливі розсади помідорів та як їх можна уникнути.

Помилка № 1: Занадто часто

Городники розповіли, як правильно поливати розсаду помідорів, щоб їх корені виросли міцними
Городники розповіли, як правильно поливати розсаду помідорів, щоб їх корені виросли міцними

Якщо ви будете поливати помідорну розсаду занадто часто, але невеликою кількістю води – культура звикне отримувати вологу з поверхні. Як результат – коренева система не тягнеться вглиб грунту, а починає розвиватись на поверхні. Тобто, формуються так звані “ледачі” корені, які зовні дуже короткі і товсті.

Томати з такою кореневою системою потребуватимуть частих поливів і постійного догляду – особливо, якщо вони ростуть в умовах теплиці. Якщо ж вони ростуть у відкритому ґрунті, то посуху взагалі можуть не пережити.

Щоб перевірити вологість землі – занурьте в неї гілку. Якщо вона мокра, то поливати не потрібно. Коли земля на глибині 1.5-2 см суха, то необхідно організувати полив.

Стиснувши шматочок ґрунту в руках, перевірте, чи не розсипається він. Якщо так, то час здійснити полив.

Помилка № 2: Рясно та рідко

Поливати томати рясно, але рідко – теж не можна. Адже тоді їх корені будуть тягнутись вглиб ґрунту, щоб віднайти там вологу. Врешті решт вони стануть тоненькими та довгими, а ще – будуть мати мінімум кореневих волосків. В таких корінцях поживні речовини утримуються погано і рослині точно не вистачатиме поживних речовин.

Тож, поливайте розсаду томатів регулярно, підтримуючи помірну вологість. Бажано не допускати ані перезволоження, ані пересихання землі, де росте розсада.

Помилка № 3: Неправильний час

Городники розповіли, як правильно поливати розсаду помідорів, щоб їх корені виросли міцними
Городники розповіли, як правильно поливати розсаду помідорів, щоб їх корені виросли міцними

Ще одна причина, чому коренева система в розсаді помідорів виростає кволою та слабкою – неправильно обраний час поливу. Час доби має значення, а досвідчені городники радять не поливати рослини вдень. Адже частина вологи буде випаровуватись швидко через спеку і вглиб ґрунту не потрапить.

Ідеальний час для поливу розсади томатів – це ранок. В цей період рослина буде задіяна у фотосинтезі, а коріння активно поглинатиме вологу. До того ж у ґрунту буде трохи часу, аби підсохнути протягом спекотного дня. Це зменшить ризик хвороб.

Схожі статті

Перед картоплею посадіть ці 7 рослин: весь город буде в бульбі – і велика, і смачна

Велику роль щодо врожаю картоплі відіграють рослини, які були висаджені перед її посадкою - що вирощувати на ділянці перед основним овочем і чому це так важливо?

Як зекономити на добривах за допомогою вугільної золи: 2 речі, які вам необхідно знати

Будь-який городник, який хоче отримати рясні врожаї влітку, береться за внесення добрив навесні. І на це може піти чимало коштів. Як знизити витрати?

Не потрібно більше мати справу з мухами: 1 лавровий лист, і все вирішується без вашої участі

На вулиці стає тепло, а це означає, що незабаром в наші домівки захочуть завітати не бажані гості — мухи, які так і шукають, чим би їм поживитися.

Голландські іриси чудово ростуть в Україні: все про те, як їх посадити в своєму городі

Ці прості у догляді рослини стануть окрасою будь-якого квітника. Висадіть їх у своєму городі, і він даруватиме вам чарівність екзотичних квітів, які зроблять ваш сад чимось дивовижним.

Кислі яблука? Все тому що ви забули про 1 процедуру: навесні обов’язково зробіть це

Урожаї яблук виходять кислими? Вся справа в тому, що ви забуваєте про цю процедуру. Розповідаємо, як зробити фрукти солодкими та соковитими.

Абрикоси квітнуть, але прогнозують морози: 3 ефективних методи, що допоможуть вберегти врожай

Завчасна турбота про абрикоси – це інвестиція у їхній хороший ріст, смачні плоди та отримання шикарного врожаю. Ці лайфхаки допоможуть вашим абрикосам перебути весняні коливання температури!