Абрикоси квітнуть, але прогнозують морози: 3 ефективних методи, що допоможуть вберегти врожай

Завчасна турбота про абрикоси – це інвестиція у їхній хороший ріст, смачні плоди та отримання шикарного врожаю. Ці лайфхаки допоможуть вашим абрикосам перебути весняні коливання температури!

Квітучі абрикоси радують око, але весняні морози можуть поставити під загрозу весь майбутній урожай. Щоб мінімізувати можливі втрати, необхідно підготувати дерева до несприятливих умов. Зниження температури до мінус 1-2 градусів не завдасть шкоди абрикосам – вони витримують такі коливання без проблем. Однак при прогнозах про сильніші морози варто вдатися до заходів, які допоможуть деревам пережити стрес від холоду.

Для захисту рослин за добу до заморозків і одразу після них використовуйте спеціальні стимулятори-антистресанти. Це можуть бути засоби, що містять амінокислоти, такі як мегафол, амалгерол чи ізабіон. Якщо препарат додатково збагачений рослинними екстрактами або морськими водоростями, його дія буде ще ефективнішою. Такі засоби підтримують дерево, допомагаючи йому адаптуватися до несприятливих умов, зберігають цвіт і запобігають сильному стресу навіть при температурі до мінус 5 градусів.

Городники пояснили, як вберегти абрикоси від весняних заморозків
Городники пояснили, як вберегти абрикоси від весняних заморозків

На жаль, якщо температура опуститься до мінус 10 градусів морозу, ці заходи не завжди можуть допомогти. Екстремальні холоди навесні здатні пошкодити квіти, і урожай в цьому випадку може бути втрачений. Проте при належному догляді та використанні антистресантів, шанс захистити дерево від меншого морозу значно збільшується. Тобто, як описано в матеріалі вище.

Крім того, ефективними заходами є використання теплових укриттів із агроволокна чи мішковини, а також димлення за допомогою вологої тирси чи соломи, що створює захисний бар’єр. Полив ґрунту напередодні холодів сприяє акумулюванню тепла, захищаючи коріння від морозу. Ці дії допоможуть зберегти квіти абрикоса теж, хоча б, до мінус 10 градусів морозу.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.