Не робіть те, що всі дачники називають обов’язковим: зіпсуєте весь врожайний сезон 2025

Перекопування грядок на городі вже давно стало правилом для багатьох дачників. Вони роблять це вже автоматично і навіть не ставлять зайвих запитань - а чи є в цьому користь?

Останнім часом серед городників виникає багато суперечок щодо щорічного перекопування городу. Багато хто вважає, що це потрібно робити обов’язково, адже так богато років робили наші бабусі та дідусі. Деякі, навпаки, стали радикальними противниками и пояснюють це тим, що при при перекопуванні городу лопатою порушується мікробіом землі.

Дійсно, при даному виді робіт відбувається порушення природного шару ґрунту – на поверхню підіймається нижній, менш родючий шар, тоді як верхній опускається вниз. Це негативно позначається на поживній цінності ґрунту та може значно вплинути на майбутній урожай.

Городники назвали користь підгузків на городі
Городники назвали користь підгузків на городі

Ще один дуже важливий недолік перекопування грядки – це знищення корисних мікроорганізмів. Відомо, що на глибині живуть не лише шкідники, а й корисні бактерії та черв’яки, які сприяють покращенню родючості ґрунту. Як тільки вони опиняються на поверхні, то масово гинуть. Таким чином, порушується природний процес розкладання органічних речовин і відбувається зниження врожаю тих культур, які будуть посаджені на грядці.

Ще один основний і найголовніший аргумент відмовитися від перекопування ділянки для більшості (особливо для вікових) дачників – це велике фізичне навантаження, яке може негативно позначитися на самопочутті.

Експерти розповіли, для чого потрібні "теплі" грядки на ділянці
Експерти розповіли, для чого потрібні “теплі” грядки на ділянці

Які альтернативи перекопування городу?

Прогресивні городники та прихильники органічного землеробства пропонують замінити її глибоким розпушуванням. Для цього використовують вила, які заганяються в глибину не більше ніж 15 см.

Ще один спосіб – посадка сидератів, які добре насичують землю азотом і при цьому добре розпушують її.

Схожі статті

Перед картоплею посадіть ці 7 рослин: весь город буде в бульбі – і велика, і смачна

Велику роль щодо врожаю картоплі відіграють рослини, які були висаджені перед її посадкою - що вирощувати на ділянці перед основним овочем і чому це так важливо?

Як зекономити на добривах за допомогою вугільної золи: 2 речі, які вам необхідно знати

Будь-який городник, який хоче отримати рясні врожаї влітку, береться за внесення добрив навесні. І на це може піти чимало коштів. Як знизити витрати?

Не потрібно більше мати справу з мухами: 1 лавровий лист, і все вирішується без вашої участі

На вулиці стає тепло, а це означає, що незабаром в наші домівки захочуть завітати не бажані гості — мухи, які так і шукають, чим би їм поживитися.

Голландські іриси чудово ростуть в Україні: все про те, як їх посадити в своєму городі

Ці прості у догляді рослини стануть окрасою будь-якого квітника. Висадіть їх у своєму городі, і він даруватиме вам чарівність екзотичних квітів, які зроблять ваш сад чимось дивовижним.

Кислі яблука? Все тому що ви забули про 1 процедуру: навесні обов’язково зробіть це

Урожаї яблук виходять кислими? Вся справа в тому, що ви забуваєте про цю процедуру. Розповідаємо, як зробити фрукти солодкими та соковитими.

Абрикоси квітнуть, але прогнозують морози: 3 ефективних методи, що допоможуть вберегти врожай

Завчасна турбота про абрикоси – це інвестиція у їхній хороший ріст, смачні плоди та отримання шикарного врожаю. Ці лайфхаки допоможуть вашим абрикосам перебути весняні коливання температури!