Парацетамол – пігулка, яка блокує відчуття небезпеки

Коли мучить головний біль чи чуєшся знесиленим від недомагання, мимоволі рука тягнеться до пігулки. Зазвичай, це знеболювальне, у складі якого є парацетамол. Але, чи знаєте, що він приховує?

Цікаві дослідження провели вчені з Національного університету штату Огайо на чолі з Алексіс Ківні.

Вони вирішили дослідити чи активна речовина парацетамолу, який є у складі майже 600 різних медикаментів впливає й на емоції пацієнтів? В експерименті взяло участь 150 студентів, половині з яких давали допустиму у лікуванні дозу препарату – 1000 міліграм парацетамолу, іншій половині - медикаменти плацебо без активної речовини.

Студенти гралися у компютерну гру – надували кульки. З кожним наступним збільшення кульки можна було отримати віртуальну втнагороду. Але, якщо кулька луснула, то гравець втрачав усе. Дослідження полягало у тому, щоб зясувати, до якої міри студенти готові ризикувати, щоб кулька не луснула.

Інший дослід, за допомогою низки стандартизованих запитань і завдань, мав на меті проаналізувати сприйняття ризику. При цьому піддослідні мали оцінити різні активності за критерієм їхньої ризикованості.

Можливий вплив парацетамолу
Можливий вплив парацетамолу

Результат був більше очікуваний, ніж несподіваний: ті, хто приймали парацетамол, відчували менше страху та негативних емоцій, коли кулька збільшувалася і могла луснути. Так само парацетамол пригнічував відчуття страху, змушував людей відчувати менше негативних емоцій, коли вони думали про ризиковану поведінку.

З цього випливає, що люди, які регулярно приймають парацетамол не тільки блокують біль, але й пригнічують відчуття небезпеки і ризику.

З оглядуна те, що в США препарати з парацетамолом і сам парацетамол продається без рецепту і його приймають майже 25% населення, це може мати суттєвий вплив на суспільство.

Особливо це небезпечно в контексті COVID-19. Заражені люди можуть легковажніше ставитися до зустрічей з іншими людьми й до можливості їх інфікувати.

 

Схожі статті

Дієтологи пояснили, чому жінок тягне на солодке: є 3 причини, про які ви навіть не підозрювали

Дієтологи розповіли, як вирішити питання того, що жінку постійно тягне поїсти чогось солоденького. Цьому є кілька причин і є рішення цього питання.

Не будь-яку вівсянку можна їсти щодня: 1 вид крупи, яка тільки шкодить фігурі і здоров’ю

Кілька причин того, чому каші швидкого приготування не дуже добре впливають на організм людини. Насамперед, від них набирається вага, і досить сильно.

Всім, кому за 40: їжте цей дешевий фрукт – омолоджує шкіру обличчя та корисний для нирок

Цей популярний і недорогий фрукт, який є в будь-якому магазині, значно уповільнить старіння шкіри після 40 років краще за найдорожчий крем від зморшок.

Почніть їсти цю ягоду – допомагає думати швидше і зберігає пам’ять: всім, кому за 40

Ця ягода нині дуже модна! Те, як і з чим її потрібно їсти, показують найвідоміші блогери в України. В ній міститься стільки антиоксидантів і вітамінів, що вона здатна зцілити організм!

Будете здивовані: 5 продуктів, які дуже корисні для серця – сало, картопля, кава і ще дещо

Зернова високоякісна кава приносить нашому організму лише користь. Особливо, для серцево-судинної системи. Дієтологи переконані, що для серця потрібно їсти ще 4 види продуктів, відомо, які.

Що не можна їсти на сніданок: 8 продуктів, які ви звикли споживати зранку, а дарма

Дієтологи назвали основні продукти, які всі їдять на сніданок, але дарма. Ця їжа зранку може не добре вплинути на шлунок, а ще після неї дуже швидко захочеться їсти. Відомий перелік.