Що не так в Україні з тестуванням на Covid-19?

Теоретично, усе мало би бути просто: 1. Ви виявили у себе всі ознаки захворювання на коронавірус; 2. Ви звертаєтеся до свого сімейного лікаря і записуєте виклик; 3. Лікар відвідує вас і дає скерування на безкоштовне лабораторне обстеження. А що на практиці?

На практиці, кожний третій пацієнт змушений звертатися по допомогу у приватну лабораторію.

Із соціальних мереж дізнаємося, що у переважній більшості лікарі попереджають, що з проходженням тестування доведеться чекати близько двох тижнів. А потім ще три дні на результат. За такий період, практично, людина або вмирає, або одужує.

У чому ж причина цих черг?

Майже усі керівники обласних Лабораторних центрів МОЗ скаржаться на критичну нехватку персоналу: об’єми роботи зростають у геометричній прогресії до зростання у країні кількості хворих. Іншою причиною є те, що сімейні лікарі не заповнюють у скеруванні графу «пріоритетність», і через це також спричиняють надмірне завантаження лабораторій.

Роман Павлів, керівник ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України, не приховує, що часом сімейні лікарі роблять це свідомо, пропихаючи «своїх» на безкоштовне тестування.

Причиною того, що на результат потрібно чекати аж три дні є та сама проблема кадрів. «Велика кількість зразків потребує реєстрації. А це трудомісткий процес», – пояснює Наталія Гопко, в.о. директора Обласного лабораторного центру, головний санітарний лікар Чернівецької області.

Мама й донечка – на обстеження

Олександр Ігнатенков, заступник директора Миколаївського обласного лабораторного центру, керівник обласного штабу з ліквідації наслідків НС зізнався, що трапляються неякісні реагенти, через що роботу доводиться зупиняти. Навіть таке.

Майже усі державні лабораторії виконують ще платні тестування. Вони коштують удвічі дешевше, ніж у приватній – в районі 700-900 грн. Це вже швидше, але все одно зо три дні потрібно чекати. На платній основі в державних лабораторних центрах тестують осіб, які хочуть достроково перервати самоізоляцію. Звертаються за такою послугою й люди, які виїздять за кордон, у країни, які вимагають в українців “свіжих” ПЛР-тестів на коронавірус.

То, виходить, державні лабораторні центри просто заробляють гроші? А МОЗу до цього байдуже? А, можливо, й ще гірше? Можливо, вони тихо натякають: «Не прогавте, це ваш час».

Щось мені стало моторошно, бо я ще не хворіла.

Схожі статті

Як бути енергійними без кави: ТОП-5 способів, які допоможуть стати продуктивними

Щоб мати достатньо сил для праці та не засинати на робочому місці — не обовʼязково пити для цього каву. Розпочати новий день можна і по-іншому. Як саме — "Сенсація" розповість далі.

Додайте ці 2 продукти у свій раціон – будете бадьорі зранку: забудьте про стан “сонна муха”

Зазвичай остаточно прокинутися та якісно провести день нам допомагає ранкова кава, але далеко не всім можна споживати даний продукт. І навіщо, якщо його можна замінити?

Яку просту вправу можна робити замість 10000 кроків на день: вона рівноцінна і дуже приємна

Фахівці кажуть, що задля підтримки емоційного здоровʼя необхідно щодня проходити по 10 тисяч кроків. Однак покращити самопочуття допомагає не тільки ходьба. Є й інший, не менш ефективний спосіб.

Улюблена крупа ацтеків: дієтологи наперебій розхвалюють амарант – що це таке і з чим його їдять

За думкою дієтологів, якщо двічі або тричі на тиждень їсти амарант, то ваше здоров'я значно покращиться - що це за крупа та з чим її можна і треба їсти?

Якщо бачите у складі продукту пальмову олію, побережіть себе і не беріть: чим шкідлива “пальма”

Науковці провели дослідження та з'ясували, чому не варто куштувати будь-які продукти, що містять в своєму складі пальмову олію. Уже відомо, до чого це може призвести.

Ці 5 страв “ризиковано” замовляти в недорогих ресторанах: пускають в рецепти “неліквід”

Фахівці назвали ТОП-5 популярних ресторанних страв, які варто замовляти лише у перевірених закладах. Одна помилка може коштувати надто дорого!