Церковне свято 21 січня: що можна і не можна робити на день пам’яті преподобного Еміліана – традиції, прикмети

Свято 21 січня народ дуже полюбляв. Здавна звалося воно Омелян Перезимник, а прихильність у народі здобуло через свої традиції та надію на весну.

Преподобний Еміліан був людиною сміливою та рішучою. Він єдиний, хто наважився сказати імператору Леву про те, що не може царська світська влада впливати на церковні справи, а зокрема знищувати ікони. Довго сидів у темниці чоловік – допоки Всевишній не забрав його душу.

Церковне свято 26 грудня
Церковне свято 21 січня

А день його пам’яті у народі любили та дуже шанували. Вважалося, що зима потроху повертає на весну, а серпень буде таким же сонячним, вітряним або дощовим, як і 21 січня. Спостерігали також і за тваринами. Якщо в цей день тварини тиснуться до тепла і сплять, згорнувшись, то варто очікувати посилення морозів, а також пізньої весни. А ось чистого нічного неба дуже боялися. Вважалося, що дуже швидко прийде мороз.

Вранці зазвичай не працювали, а молилися. Просили Господа зробити здоров’я міцним, як морози. Читали такі рядки:

Лікарю і цілителю душ і тіл наших, Джерело життя нашого, Христе Ісусе, Господи і Спасителю наш! Поглянь Милосердним Оком Твоїм на слугу Твого (ім’я), в тяжкій недузі перебуваючого. Прихилися до наших слізних благань, пальцем Милосердя Твого доторкнися до немічного тіла хворого, погаси вогонь його тіла, зменш його терпіння, поверни йому здоров’я, підійми його з постелі немочі. Продовж його для життя, щоб на землі він ще послужив Тобі, і ходив стежками Заповітів Твоїх та удостоївся Твого Небесного Царства, і разом зі Святими славив Тебе, Бога Милостивого з Отцем і Святим Духом нині, і повсякчас, і на віки віків.Лікарю і цілителю душ і тіл наших, Джерело життя нашого, Христе Ісусе, Господи і Спасителю наш! Поглянь Милосердним Оком Твоїм на слугу Твого (ім’я), в тяжкій недузі перебуваючого. Прихилися до наших слізних благань, пальцем Милосердя Твого доторкнися до немічного тіла хворого, погаси вогонь його тіла, зменш його терпіння, поверни йому здоров’я, підійми його з постелі немочі. Продовж його для життя, щоб на землі він ще послужив Тобі, і ходив стежками Заповітів Твоїх та удостоївся Твого Небесного Царства, і разом зі Святими славив Тебе, Бога Милостивого з Отцем і Святим Духом нині, і повсякчас, і на віки віків.

Схожі статті

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.