Вчені виявили зв’язок між вживанням алкоголю і деменцією

Алкоголь у великих дозах призводить до ушкодження лобової частини мозку, і, відповідно, до слабоумства.

Надмірне вживання алкоголю шкідливе для здоров’я людини. Це загальновідомий факт, але не всіх застереження МОЗ зупиняють.

Тим часом алкоголь у великих дозах, тобто більше 20 грамів етилового спирту на добу, веде до так званої алкогольної деменції, повідомляютиь вчені. Однак, якщо цю норму не перевищувати, алкоголь може навіть «гальмувати» розвиток деменції.

Процес розвивається поступово, на ранній стадії з’являється легка забудькуватість, дезорієнтація, інфантилізм, погана орієнтація в часі. Однак часто ці симптоми плутають з віковими змінами і хронічною втомою. Депресивний стан – це часте явище у людей, які страждають від алкоголізму.

Під час середньої фази розвитку деменції з’являється забудькуватість, порушується орієнтація, стає сповільненою мова і мислення в цілому. На пізній стадії хворий вже не може обходитися без сторонньої допомоги.

Алкоголізм

Хронічне вживання алкоголю у великих дозах призводить до непоправних наслідків в організмі, адже відбуваються ушкодження лобової частини мозку, що впливають на когнітивні здібності, призводять до порушення пам’яті, проблем з мовленням.

При цьому лікарі стверджують, що помірне споживання алкоголю навіть знижує ризик появи слабоумства.

Також невеликі дози алкоголю знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, зменшують ризик ішемічного інсульту, виникнення діабету і навіть еректильної дисфункції. Келих хорошого вина зменшує ризик підхопити простуду.

Крім того, зазначають лікарі, якщо не перевищувати норму алкоголю в добу, то це може «загальмувати» розвиток деменції.

Вважається, що на добу нормою є вживання не більше двадцяти грамів етилового спирту, що дорівнює келиху червоного вина або чарці горілки, або 0,5 літра пива.

Схожі статті

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.