Щороку на кінець вересня — початок жовтня епідеміологи та інфекціоністи розгортають широку інформаційну кампанію про необхідність щеплення від грипу. Цьогоріч ситуація ускладнена ще й тим, що сезонний грип буде протікати на тлі китайського Sars-CoV-2. Ніхто не може передбачити наслідки, бо дослідження на взаємодію вірусів не велися.
Sars-CoV-2-сезонний грип-ГРВІ: спільне і відміннеЗа даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україну цього сезону накриють чотири “сезонних” штами вірусу грипу типів А і В. З них українцям відомий лише подібний A/Guangdong-Maonan / SWL1536 / 2019 (H1N1) pdm09. Три інших – подібний A/Hong Kong/2671/2019 (H3N2); подібний B/Washington/02/2019 (B/Victoria lineage); подібний B/Phuket/3073/2013 (B/Yamagata lineage), – оновлені. А це означає, що минулорічні щеплення не вбережуть від інфікування.
Ось чому варто убезпечити себе принаймні від сезонного грипу.
Що варто знати про сезонний грип?Головний санітарний лікар Віктор Ляшко обіцяє, що вакцина в Україні з’явиться вчасно. Щоправда, державним коштом щепитимуть лише тих, хто перебуває у групі ризику – медиків, працівників поліції, держслужбовців. Решта змушені придбати вакцину в аптеці і прийти з нею до сімейного лікаря, де й введуть правильно ін’єкцію.
Коштуватиме вакцина орієнтовно 300-350грн.
Вакцинуватися добре у жовтні, але можна й пізніше. Термін, протягом якого організмом виробляються антитіла – два тижні. Але, саме у цей період треба бути пильним і не підхопити вірус грипу. Найвищий рівень антитіл до вірусу грипу формується через півтора-два місяці. після вакцинації