Готуємо аджику на зиму — простий та провірений рецепт

Аджика дуже популярна страва в Україні, але родом вона з Абхазії. У кухні цієї країни існує безліч рецептів такої страви. У нас також є чим поділитись — простий та провірений рецепт аджики на зиму. Варто спробувати!

За роки свого існування ця страва зазнала безліч змін. Наприклад, традиційно в Абхазіі її готувати таким чином: брали два плоскі камені та перетирали всі овочі. Коли маса була пастоподібною — додавали до неї найрізноманітніші свіжі пряні трави, сіль та часник. Але сучасність змінює наш світ і зараз у нас є електричні блендери та м’ясорубки. А рецептів цієї смачної страви з’явилося стільки, що й годі рахувати. Існує зелена аджика, аджика з волоським горіхом, мегрельська аджика та багато інших. До неї додають моркву, баклажани, кабачки, перці і від цього страва лише виграє. З кожним новим рецептом аджика стає більш смачнішою. Хочемо і ми поділитися одним із популярних рецептів такої апетитної страви. Обрали найпростішу рецептуру, яка провірена часом — те, що потрібно для зимніх заготовок.

Аджика

Аджика на зиму

Для приготування візьміть інгредієнти:

  • 2,5 кілограма помідорів
  • 1 кілограм моркви
  • 1 кілограм болгарського перцю
  • 1 кілограм яблук
  • 1 склянка цукру
  • 1/4 склянки солі
  • 1 склянка рослинної олії
  • 1 склянка оцту 9%
  • 300 грам часнику
  • перець чилі — за смаком

Не обов’язково готувати дуже гостру аджику. Це повністю залежить від ваших смакових уподобань. Якщо любите не дуже гостру страву — зменшіть кількість перцю. Виходить в любому випадку неймовірно смачно.

Добре промийте та очистіть всі овочі. Зрозуміло, що з яблук потрібно прибрати серцевину, а з перців — перегородки і насіння. Потім за допомогою м’ясорубки або блендера (в залежності від того, що маєте під рукою) по черзі подрібніть овочі. Якщо використовувати блендер — може вийти дуже однорідна маса, а щоб відчувати кусочки овочів можна скористатися м’ясорубкою.

Візьміть велику каструлю і перекладіть сюди овочі. Поставте на середній вогонь і доведіть масу до кипіння. Продовжуйте готувати протягом години. Потім додайте рослинну олію, сіль, цукор та оцет. Ви можете використовувати менше оцту — усе від власних уподобань.

Подрібніть часник і додайте, коли аджика буде майже готовою. Додайте гіркий перець — за бажанням і проваріть аджику ще 4 хвилин. Потім закатайте в стерилізовані банки.

Готово!

Схожі статті

Хрускіт почують навіть сусіди: правильний рецепт квашеної капусти + сприятливі дні для заквашування в лютому

Сьогодні ми поділимось з вами ідеальним рецептом квашеної капусти. Запевняємо, що вся родина буде задоволена смакотою. Такою капусткою не соромно пригостити знайомих!

Коли квасити капусту у січні 2024, щоб вона хрустіла і не підвела: сприятливі дні за місячним календарем

У цій статті ми розповімо вам про найсприятливіші дні січня, щоб ви могли спокійно планувати свої хатні справи, не вагаючись. Також розкриємо вам секрет найсмачнішої квашеної капусти

Чому на солоних огірках з’являється білий наліт і що з ним робити: з’їсти чи викинути? Відповідь вас здивує

Солоні огірки — це не просто смачна закуска, яка вміщає в собі велику кількість вітамінів, а також кисломолочні бактерії, які позитивно впливають на здоров'я.

Найсмачніше варення з яблук, яке домашні їстимуть ложками: рецепт із точними пропорціями цукру і фруктів

Яблучне варення - це консервований продукт, виготовлений з яблук, з додаванням цукру. Воно має ніжну консистенцію, солодкий смак та приємний аромат яблук.

Цікавий рецепт на зиму: консервований виноград наче оливки, що стане чудовою закускою для святкового столу

Цікавий рецепт закуски на зиму. Обов'язково спробуйте, виноград виходить дуже смачним, пасуватиме до нарізок, канапе та стане прикрасою вашого столу.

Ароматне пряне запечене варення зі сливи з волоськими горіхами: буде чим взимку з чаєм поласувати

Варення виходить насичено рубінового кольору, дуже смачне і незрівнянно ароматне. А прянощі, що входять до його складу, надають варенню східних ноток.