Очистити решітку з газової плити швидко і до блиску — цілком можливо. Але попередньо бажано зʼясувати, з якого матеріалу ця решітка виготовлена. Наприклад, емальовані решітки мають блискучу поверхню та дуже бояться механічних пошкоджень.
Чавунні решітки занадто важкі і тому для їх миття не підходять жорсткі абразиви чи хімічні миючі засоби. Найбільш невибагливішими серед усіх будуть решітки, зроблені зі сталі.
Один з найкращих засобів для боротьби з жиром та нагаром на решітках газової плити — це оцет 9%. Забруднені решітки замочують в розчині оцту із водою. Можна зробити це безпосередньо у ванній кімнаті.
Решітки залишають в розчині на 1.5 або 2 години. Потім по найбільш забрудненим місцям проходяться металевим шкребком. Рештки бруду змивають теплою водою. Фактично, при попередньому замочуванні достатньо буде лише 5 хвилин, щоб увесь застарілий жир відстав від решітки.
Але не оцтом єдиним можна відчистити забруднені решітки газової чи електричної плити. Господарське мило — ще один перевірений метод. В ньому використовують 72% господарське мило. Але ця методика підходить для очищення сталевих або чавунних решіток.
Заздалегідь слід підготувати вогнетривкий посуд, в який можна занурити решітки повністю. Брусок господарського мила слід потерти на крупній тертці, додати до нього 150 мл канцелярського клею та воду.
Цю суміш варто закипʼятити і потім в цей розчин опустити решітку. Залишити її там приблизно на 1 годину. Потім рештки нагару змити холодною водою. Він швиденько відійде разом із шаром канцелярського клею.
На відкритому повітрі можна провести очищення решіток з плитки за допомогою нашатирного спирту. Цей засіб має доволі різкий запах, тому процедуру варто проводити на вулиці.
Попередньо решітку варто викласти в щільний пакет та розпорошити на неї нашатирний спирт.
В такому вигляді решітку залишають на цілу ніч, щільно завʼязавши пакет. На ранок рештки бруду та нагару з решітки можна видалити за допомогою звичайної ганчірки.