Психологи з’ясували, який простий метод допоможе подружитися з кішкою

Британські вчені стверджують, що коти сприймають ці дії людини як щиру посмішку.

Вченим вдалося з’ясувати, як можна завоювати прихильність кішки. Так, кліпання та примружування очей коти сприймають приблизно так само, як люди – добру посмішку, – і починають ставитися до людини більш дружелюбно.

Команда британських психологів з Сассекського і Портсмутского університетів провела два експерименти, результати яких були опубліковані в журналі Scientific Reports.

Для першого експерименту залучили 21 кішку віком від кількох місяців до 16 років. Науковці запропонували господарям тварин сісти в кімнаті власного дому (це було важливо, щоб кішки не відчували стрес від незнайомої обстановки), за метр від улюбленців. Потім за вказівкою психолога люди кліпали очима чи мружили їх: це мало допомогти налагодити контакт.

 

Любов кішки
Любов кішки

Всі кішки, які брали участь в дослідженні, до того не менше 3 місяців жили у своїх господарів.

В другому дослідженні взяли участь 24 кішки від одного року до 17-ти. З цією групою кішок намагалася налагодити дружні стосунки вже незнайома людина – один з учених. Спочатку психолог простягав до кожної кішки руку, щоб перевірити, наскільки вона готова контактувати, а потім або кліпав повільно очима, сидячи напроти неї, як і в попередньому дослідженні, або просто сидів навпроти тварини, дивлячись у бік. Потім дослідник знову простягав руку кішці і дивився, як змінилося до нього її ставлення.

Результати експериментів свідчать, що кішки зазвичай реагують на те, що людина повільно кліпає або мружиться, і повторюють її дії. Також виявилося, що такі дії сприймаються тваринами як прояв дружного сталення. Кішки після експерименту спокійно підходили навіть до незнайомої людини.

Вчені висловили свої припущення щодо такої реакції котів. Так, відповідно до однієї з гіпотез, кішки стають привітними у відповідь на дії, тому що чекають нагороди чи раді, що людина в такий спосіб перериває зоровий контакт, який у тваринному світі асоціюється з небезпекою. Відповідно до іншої гіпотези, для кішок такі рухи очей – це те саме, що для людей щира посмішка.

Схожі новини