Середа, 23 Червня, 2021

Психологи з’ясували, який простий метод допоможе подружитися з кішкою

Британські вчені стверджують, що коти сприймають ці дії людини як щиру посмішку.

Вченим вдалося з’ясувати, як можна завоювати прихильність кішки. Так, кліпання та примружування очей коти сприймають приблизно так само, як люди – добру посмішку, – і починають ставитися до людини більш дружелюбно.

Команда британських психологів з Сассекського і Портсмутского університетів провела два експерименти, результати яких були опубліковані в журналі Scientific Reports.

Для першого експерименту залучили 21 кішку віком від кількох місяців до 16 років. Науковці запропонували господарям тварин сісти в кімнаті власного дому (це було важливо, щоб кішки не відчували стрес від незнайомої обстановки), за метр від улюбленців. Потім за вказівкою психолога люди кліпали очима чи мружили їх: це мало допомогти налагодити контакт.

 

Любов кішки
Любов кішки

Всі кішки, які брали участь в дослідженні, до того не менше 3 місяців жили у своїх господарів.

В другому дослідженні взяли участь 24 кішки від одного року до 17-ти. З цією групою кішок намагалася налагодити дружні стосунки вже незнайома людина – один з учених. Спочатку психолог простягав до кожної кішки руку, щоб перевірити, наскільки вона готова контактувати, а потім або кліпав повільно очима, сидячи напроти неї, як і в попередньому дослідженні, або просто сидів навпроти тварини, дивлячись у бік. Потім дослідник знову простягав руку кішці і дивився, як змінилося до нього її ставлення.

Результати експериментів свідчать, що кішки зазвичай реагують на те, що людина повільно кліпає або мружиться, і повторюють її дії. Також виявилося, що такі дії сприймаються тваринами як прояв дружного сталення. Кішки після експерименту спокійно підходили навіть до незнайомої людини.

Вчені висловили свої припущення щодо такої реакції котів. Так, відповідно до однієї з гіпотез, кішки стають привітними у відповідь на дії, тому що чекають нагороди чи раді, що людина в такий спосіб перериває зоровий контакт, який у тваринному світі асоціюється з небезпекою. Відповідно до іншої гіпотези, для кішок такі рухи очей – це те саме, що для людей щира посмішка.

Поділіться статтею

Наталія Мосейчук

Як виглядає батько Наталії Мосейчук, яка поза камерами стає турботливою донькою: чому зірка приховувала тата

Наталія Мосейчук, залізна леді телевізійного кадру несподівано поділилася ніжними родинними світлинами. Дізнайтеся все про батька ведучої.
Олег Винник і Таюне

Таюне змила макіяж та показала затишну світлину з підозріло схожою на неї білявкою: “Дівчата, ви не сестри?”

Таїсія Сватко - ніжна бек-вокалістка колективу Олега Винника ніколи не розповідала про родину. У мережі знайшли цікаву світлину.
Анатолій Хостікоєв і Наталія Сумська

Усі жінки Анатолія Хостікоєва до Наталії Сумської: кого заради чорнобрової красуні покинув актор? (ФОТО)

0
Народний артист Анатолій Хостікоєв вже не один десяток років щасливий з відомою українською акторкою Наталею Сумською, але цей шлюб для нього третій.
Фото взяте на просторах мережі.

Гороскоп на 24 червня 2021 року: бажання здійснюються і хочеться мріяти. Для всіх знаків зодіаку

Цей день просто створений для здійснення ваших бажань і створення нових.
Маша Єфросиніна з чоловіком

Розкішні апартаменти, які вражають розмірами: як виглядає квартира Маші Єфросиніної та її багатого чоловіка

Маша Єфросиніна не часто показує власне житло, але й не приховує — живе заможно.

Популярне

Останні новини