Психологи з’ясували, який простий метод допоможе подружитися з кішкою

Британські вчені стверджують, що коти сприймають ці дії людини як щиру посмішку.

Вченим вдалося з’ясувати, як можна завоювати прихильність кішки. Так, кліпання та примружування очей коти сприймають приблизно так само, як люди – добру посмішку, – і починають ставитися до людини більш дружелюбно.

Команда британських психологів з Сассекського і Портсмутского університетів провела два експерименти, результати яких були опубліковані в журналі Scientific Reports.

Для першого експерименту залучили 21 кішку віком від кількох місяців до 16 років. Науковці запропонували господарям тварин сісти в кімнаті власного дому (це було важливо, щоб кішки не відчували стрес від незнайомої обстановки), за метр від улюбленців. Потім за вказівкою психолога люди кліпали очима чи мружили їх: це мало допомогти налагодити контакт.

 

Любов кішки
Любов кішки

Всі кішки, які брали участь в дослідженні, до того не менше 3 місяців жили у своїх господарів.

В другому дослідженні взяли участь 24 кішки від одного року до 17-ти. З цією групою кішок намагалася налагодити дружні стосунки вже незнайома людина – один з учених. Спочатку психолог простягав до кожної кішки руку, щоб перевірити, наскільки вона готова контактувати, а потім або кліпав повільно очима, сидячи напроти неї, як і в попередньому дослідженні, або просто сидів навпроти тварини, дивлячись у бік. Потім дослідник знову простягав руку кішці і дивився, як змінилося до нього її ставлення.

Результати експериментів свідчать, що кішки зазвичай реагують на те, що людина повільно кліпає або мружиться, і повторюють її дії. Також виявилося, що такі дії сприймаються тваринами як прояв дружного сталення. Кішки після експерименту спокійно підходили навіть до незнайомої людини.

Вчені висловили свої припущення щодо такої реакції котів. Так, відповідно до однієї з гіпотез, кішки стають привітними у відповідь на дії, тому що чекають нагороди чи раді, що людина в такий спосіб перериває зоровий контакт, який у тваринному світі асоціюється з небезпекою. Відповідно до іншої гіпотези, для кішок такі рухи очей – це те саме, що для людей щира посмішка.

реклама

Поділіться статтею

Тіна Кароль зробила свій вибір між Даном Баланом та іншим чоловіком

Тіна Кароль зробила свій вибір між Даном Баланом та іншим чоловіком: “У сварці, і схоже, назавжди”

Відома українська співачка Тіна Кароль завжди інтригує, як своїм особистим життям так і будь-якими маленькими її деталями, які можуть сказати дещо більше про її особистість. Нещодавно зірка проявила одне зі своїх якостей, давши фанатам можливість привід її обговорити.
Хто покинув шоу Холостячка у 2 випуск 11 від 26.11.2021

Холостячка 2 випуск 11 від 26.11.2021: хто покинув шоу і не зміг підкорити серце Злати Огнєвіч

У цьому випуску головного романтичного реаліті-шоу України на глядачів чекає великий сюрприз. Особливо для тих, хто вболівав за Романа Свечкаренко. Адже хлопець повертається до Злати. Як на цей раз співачка буде взаємодіяти з хлопцями, і кому з них віддав своє серце, дізнайтеся у нашій статті.
Колишня дружина Узелкова Марина Боржемська зізналася, з чого розпочався їхній розрив

Колишня дружина Узелкова Марина Боржемська зізналася, з чого розпочався їхній розрив: жили у різних кімнатах

Розлучення В'ячеслава Узелкова та Марини Боржемської свого часу також стало скандальним в українському шоу-бізнесі. Пара намагалася в берегти себе та дітей від зайвих пліток навколо свого розриву, та коли обидва мають певну позицію, важко втриматися, коли чуєш зовсім іншу думку на цей рахунок.
Осадча показала, як виглядає її фігура після третіх пологів

Осадча позбулася зайвого одягу і показала, як виглядає її фігура після третіх пологів: “Є над чим працювати”

Відома українська телеведуча Катерина Осадча на протязі 20 років з'являлася у кадрі або стрункою, або у положенні. Зірка старанно слідкує за своєю вагою, і не дозволяє зайвим кілограмам порушити свої плани. Але найскладніше часи для неї настають після пологів. Як цього разу впоралася зі схудненням Катерина?
Влад Яма

Хореограф Влад Яма станцював разом з батьком: ось в кого пішов такий талановитий і яскравий красень (Відео)

Влад Яма славиться як зразковий сім'янин і тато. Зірковий хореограф не раз зізнавався, що модель сім'ї він перейняв у своїх батьків, яких завжди вважав прикладом ідеальної пари, і зараз намагається їх наслідувати. Мама з татом танцівника також не відстають від знаменитого сина - вони почали підкорювати соціальні мережі.

Популярне

Останні новини