“Хресту Твоєму поклоняємось, Владико “. Для чого поклонятися Хресту?

Про це запитуємо у отця Віктора Мельника, адміністратора храму святого Миколая і блаженномученика О.Ковча, що у місті Перемишляни на Львівщині.

Апостол Петро у Першому посланні до коринтян каже: «Бо слово про хрест – глупота тим, що погибають, а для нас, що спасаємося, сила Божа» (Кр:1:18,19).

Практикуючий християнин, споглядаючи на Хрест, завжди буде відкривати щось нове, бо Хрест поєднав дві непоєднувані речі – смерть і життя вічне. Таємницю, яку людина своїм розумом осягнути неспроможна  – тайну відкуплення людського роду через смерть на ньому Ісуса Христа. Ця таємниця не має дна, але її можна пізнавати  за допомогою певних практик, які  в житті Церкви мають свою тисячолітню історію.

Поклоняючись Хресту, а Свята Церква, крім празника Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, який належить до дванадцяти найбільших християнських свят і який сьогодні обходимо,  вшановує його ще у Хрестопоклінну неділю, християнин зобов’язаний уважно слухати під час богослужінь молитовні тексти, які допоможуть більше пізнати і глибше відчути таємницю Хреста.

Святі отці в основу практик свого духовного життя ставили метанію – глибокий поклін, коли рукою торкаємося підлоги. Як вони пишуть, від метаній серце людини м’якне, розчулюється і тоді вона здатна більше відчути жертовність Ісуса Христа.

Тобто, беручи участь у богослужіннях на честь вшанування Святого Хреста через видимі знаки людина доторкається невидимого Бога. І зв’язком у цьому є обряд, коли ми виконуємо ті чи інші практики.

Поклоніння ХрестуРівень духовного зростання людини, пізнання  таємниці Хреста буде формуватися шляхом її  відкритості, віри у те, що вона робить, бо насправді  дії, які вона робить – усе це робить перед самим Христом, виражаючи Йому пошану і подяку. І, очевидно, за таку жертву Господь більше себе відкриває.

Але, крім особистих змін, які людина здатна відчути, практикуючи поклоніння Животворящому Хресту, вона набуває ознак і функцій, подібно апостолам. Бо, роблячи це, подає гарний приклад усім, хто навколо нас − нашим рідним і  близьким, співробітникам і всім, з ким спілкуємося. Але найперше –  нашим дітям. І, можливо, що й вони заохотяться також пізнати Хрест.

Адже, кладучи на собі знак хресного знамення – напочатку нового дня чи після його завершення, перед і після їжі, перед навчанням чи перед початком якоїсь праці або по її завершенні, ми кожен раз визнаємо свою віру у нашого Спасителя.

Прецінь,  крім того, що Хрест є одним із символів зовнішнього вияву нашої віри, він  є знаком нашого спасіння, нашої підмоги у щоденному випробуванні, знаком звільнення від усього, що є зайвим у нашому житті і  знаком безумовної любові.

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.