Таїнство Хрещення є народження людини для Церкви

Таїнство Хрещення – це релігійний обряд, під час якого людина омивається від первородного гріха і народжується з води і Духа Святого.

За прикладом Ісуса Христа, якого Іван Хреститель хрестив у ріці Йордань, людину омивають водою. Зазвичай, якщо це немовля, то тричі занурюють у воду, промовляючи «Охрещується раб Божий (ім’я) в ім’я Отця, Сина і Святого Духа. Потім одягають у чисте біле полотно (крижмо). Це означає, що людина очистила своє сумління і звільнилася від тягаря первородного Адамового гріха.

Наступним етапом є отримання Духа Святого. Це відбувається через обряд Миропомазання. Зі словами «Печать Дару Духа Святого», священник помазує Святим Миро чоло – для освячення розуму та думок; очі, ніс, вуста та вуха – для освячення усіх відчуттів; груди – для освячення серця, бажань та почуттів;  руки і ноги – для освячення усіх справ і поведінки. З цього часу нова людина народилася для Бога і для Церкви.

Немовля тримає на руках один з хресних батьків. Рідні мати і батько безпосередньої участі у хрищенні дитини не беруть. Це пов’язано з тим, що жінка після народження дитини є нечистою.

Таїнство Миропомазання
Таїнство Миропомазання

Хто може бути хрещеним?

Першою і головною умовою є те, що хресні мама і тато мають бути також християни і бути охрищені. Це не можуть бути розлучені, малолітні діти і хворі. Зазвичай, це найближчі родичі або друзі. Це пояснюється тим, що на хресних лежить обов’язок опікуватися дитиною до повноліття у випадку, якби з рідними батьками щось трапилося. Але при виборі хресних треба бути свідомим того, що вони мають бути добропорядними і власним життям давати своєму похресникові гарний приклад християнина. Вони беруть на себе цю відповідальність уже тоді, коли перед хрищенням здійснюють від імені похресника акт зречення від сатани. А духовний зв’язок хресних батьків і похресників продовжується усе життя.

Якщо людина охрещується в дорослому віці, то хресних батьків не потрібно.

Чи добре називати дитину подвійним іменем? Це традиція католиків і протестантів. Проте, нічого поганого в цьому немає. Бо друге ім’я дається святого (-ої). Отже дитина буде мати заступника (-цю) на небі.

реклама

Поділіться статтею

Бридкі каченята шоу-бізнесу

Бридкі каченята шоу-бізнесу: чия зовнішність не подобається прихильникам – Лобода, Могилевська та інші

Стандарти краси диктують свої ідеали зовнішності й часто зірок критикують за те, що вони не підпадають під ці правила. На щастя, останнім часом тенденції змінюються і стандарти, як такі, зникають і зовсім. Редакція "Сенсації" пригадала зірок, яким найбільше дошкуляли за те, що вони якісь "не такі".
Дан Балан з мамою Людмилою

Мама Дана Балана Людмила засяяла у короткій сукні: обраниця сина Тіна Кароль так схожа на зіркову тещу

63-річна молдовська телеведуча та актриса Людмила Балан регулярно дивує своїх прихильників яскравими луками та привабливою зовнішністю. Жінка підкорила українських телеглядачів рік тому, коли виступила для свого сина на шоу "Голос країни" з народною піснею, яку подарувала Дану Балану та Тіні Кароль.
59-річний Ігор Кондратюк посвітив торсом

(Фото) 59-річний Ігор Кондратюк посвітив торсом та довів, що може піти хоч на Олімпіаду: “Це прорив”

Ігор Кондратюк має неймовірно велику базу прихильників: старші його знають завдяки шоу "Караоке на майдані", а молодому поколінню відомим шоумен став завдяки "Х-Фактору". Цього року ведучому і продюсеру виповнилося 59 років, але він точно знає, що з рахунків його рано списувати.
Настя Каменских

Вагітна Настя Каменських соромиться свого стану: співачка всіляко приховує животик на фотографіях руками

Настя Каменських вже два роки офіційно заміжня за продюсером і колишнім колегою по сцені Олексієм Потапенком, відомим як Потап. Після того, як подружжя розкрило свої відносини, їхні прихильники постійно чекають новин про поповнення у родині, проте зірки відмовляються коментувати цю тему.
Вагітна Катерина Осадча показала живіт після третіх пологів

Вагітна Катерина Осадча показала живіт після третіх пологів: Юрій Горбунов хоче стати татом донечки

Не так давно відома українська телеведуча Катерина Осадча дала життя своєму третьому сину Данилу Горбунову. І хоча зіркове подружжя з нетерпінням чекала на дівчинку, появі ще одного спадкоємця було неймовірно раде. Зірка швидко прийшла у форму після пологів, але останнім часом інтригує формами

Популярне

Останні новини