Таїнство Хрещення є народження людини для Церкви

Таїнство Хрещення – це релігійний обряд, під час якого людина омивається від первородного гріха і народжується з води і Духа Святого.

За прикладом Ісуса Христа, якого Іван Хреститель хрестив у ріці Йордань, людину омивають водою. Зазвичай, якщо це немовля, то тричі занурюють у воду, промовляючи «Охрещується раб Божий (ім’я) в ім’я Отця, Сина і Святого Духа. Потім одягають у чисте біле полотно (крижмо). Це означає, що людина очистила своє сумління і звільнилася від тягаря первородного Адамового гріха.

Наступним етапом є отримання Духа Святого. Це відбувається через обряд Миропомазання. Зі словами «Печать Дару Духа Святого», священник помазує Святим Миро чоло – для освячення розуму та думок; очі, ніс, вуста та вуха – для освячення усіх відчуттів; груди – для освячення серця, бажань та почуттів;  руки і ноги – для освячення усіх справ і поведінки. З цього часу нова людина народилася для Бога і для Церкви.

Немовля тримає на руках один з хресних батьків. Рідні мати і батько безпосередньої участі у хрищенні дитини не беруть. Це пов’язано з тим, що жінка після народження дитини є нечистою.

Таїнство Миропомазання
Таїнство Миропомазання

Хто може бути хрещеним?

Першою і головною умовою є те, що хресні мама і тато мають бути також християни і бути охрищені. Це не можуть бути розлучені, малолітні діти і хворі. Зазвичай, це найближчі родичі або друзі. Це пояснюється тим, що на хресних лежить обов’язок опікуватися дитиною до повноліття у випадку, якби з рідними батьками щось трапилося. Але при виборі хресних треба бути свідомим того, що вони мають бути добропорядними і власним життям давати своєму похресникові гарний приклад християнина. Вони беруть на себе цю відповідальність уже тоді, коли перед хрищенням здійснюють від імені похресника акт зречення від сатани. А духовний зв’язок хресних батьків і похресників продовжується усе життя.

Якщо людина охрещується в дорослому віці, то хресних батьків не потрібно.

Чи добре називати дитину подвійним іменем? Це традиція католиків і протестантів. Проте, нічого поганого в цьому немає. Бо друге ім’я дається святого (-ої). Отже дитина буде мати заступника (-цю) на небі.

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.