Кожній людині Бог дав талант: 5 способів як уникнути марнотратства свого таланту

П’ять пунктів, які допоможуть Слову втілитися у конкретну справу подає deon.pl

Пізнай себе

Ти є унікальна модель, створена Богом в одному єдиному екземплярі. У тобі закладені дари, твої природні схильності, про які можеш дізнатися, якщо будеш в житті активний і сміливий.

Можливо, ти хороший оратор, тебе не напружує велика аудиторія  і саме тебе Бог обрав для проголошення Його Слова. А, можливо, ти вмієш добре і уважно слухати і до твого столика на каву завжди хтось приходить? Може ти вмієш красиво передати те. Що бачиш і чуєш навколо і з тебе буде чудовий журналіст? А, можливо, однією своєю присутністю ти створюєш таку атмосферу, що навколо тебе усі почуваються у безпеці і турботі? Яким би ти не був і який би талант не мав, ти маєш його виявити і назвати. Це для того, щоб ним свідомо користуватися і знайти своє місце у суспільстві, а також у Церкві.

Як пізнати свій талант? Бог підкаже, треба бути уважним і слухати себе і Його.

Талант педагога
Талант педагога

Склади графік часу

Час – найбільша цінність, яку бездумно витрачаємо в молодому віці на  перегляд серіалів або прокручування стрічки у соцмережі. Натомість розвиток таланту вимагає виділення конкретного часу, який можемо йому присвятити.

Введи у свій режим години, коли будеш розвивати свій талант: запишися на курси копірайтерів чи вмрішуй завдання чи грай у судоку, якщо у тебе математичні здібності, практикуй пекти і варити, якщо хочеш бути кулінаром і т.д.

Пропонуй свій талант

Практикування – найкращий спосіб розвинути свій талант. Пропонуй його, де тільки можеш.

Ти чуйний і турботливий до інших – найди спільноту, Дім дитини, хоспіс, де будеш придатний зі своїм талантом. Любиш ручну роботу – знайди гуртки, майстерню, де можеш навчитися і удосконалювати навики. А далі – місце, де можеш свої роботи комусь дарувати на радість чи крамницю, де можеш це продавати.

Не тримай біля себе – поділися. Навіть, якщо це «дві риби і п’ять хлібів».

Талант дослідника
Талант дослідника

Працюй зі своїм талантом

Якщо ти присвячуєш своєму таланту лише вільний час, а більшість часу проводиш на роботі, якої не любиш – це погано. Ти маєш шукати можливість бути зі своїм талантом якомога більше часу. Так ти його розвинеш. Але від цього якість твого життя буде зовсім іншою.

Знайди наставника

Хороший наставник – це ярлик для твого таланту. Знайди людину, яка уже чогось досягла у тій справі, до якої  маєш талант. Вона уже пройшла шлях, яким щойно ідеш ти, тому може порадити,

Схожі новини