Хрестовий знак: хрест − це більше, ніж жест, це унікальна молитва

Як часто ти кладеш на себе знак хреста? Чи хрестишся, коли піднімаєшся з ліжка, перед споживанням їжі, перед початком будь-якої роботи? У наших предків була ця гарна і корисна звичка.

Дехто вважає, що звичка хреститися походить з часів, коли наука була мало розвинена, для загалу взагалі недоступна. Людина не вміла пояснити природні явища, не знала фізичних законів, їй недоступні були ліки і тому у своїх потребах могла покладатися тільки на Бога.

Частково це правда. Неможливо не погодитися з тим, що нинішня людина  – це зовсім не та людина, яка була ще 100 років тому.

Але що змінилося? Чи у нинішньої людини менше небезпек, ніж було у тієї? За нинішнього технічного прогресу можна стверджувати, що навіть набагато більше. Чи, можливо, у сучасної людини вже немає зловмисників, заздрісників, ворогів? Вони нікуди не ділися.

А, можливо, всі враз стали успішними і щасливими?

Отже, ми, люди – діти Божі, маємо чого хреститися і просити благословення у Творця?

Хрестовий знак – це не ритуальний жест, а справжня і потужна молитва! Це те, що робить нас християнами, Божим людом. Закликаючи хрест, багато святих просили про підтримку Всевишнього. Саме через хрест, посилаючись на заслуги Святого Хреста Його Сина, нашого Господа Ісуса Христа, ми просимо Бога звільнити нас від наших ворогів і всіх пасток зла, які чатують на наше фізичне та духовне здоров’я.

Пропоную тобі молитву, яка «розширить» твоє розуміння хресного знамення. Молися не поспішаючи, з побожністю та вдумливо:

(Знаком Святого Хреста перехрести чоло)

Будь ласка, Боже, дай мені добрі думки, благородні та чисті. Вірю, що ти позбавиш і вбережеш мене від тих думок, які руйнують мою душу й тіло.

(Знаком Святого Хреста перехрести вуста)

Будь ласка, Боже, нехай з моїх вуст виходить лише слава, які подобаються Тобі. Нехай мої слова завжди сприяють побудові Царства Божого і приносять добро ближнім

(Знаком Святого Хреста перехрести серце)

Я прошу Тебе, Боже, щоб у моєму серці панувала лише любов і Божий закон, який відділить мене від усіх поганих почуттів, таких як ненависть, жадібність, заздрість і розпуста … Щоб вони зробили мене справжнім вірним віруючим.

(Зроби традиційне хресне знамення) В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.