10 повчань преподобного Паїсія Святогорця про молитву

Людська душа, як й фізичне тіло потребує поживи. Поживою для неї є молитва. Але, на відміну від тіла, душу не «нагодуєш» будь-чим… Преподобний Паїсій Святогорець, старець з Афонської гори ділиться власним досвідом молитви як спілкування з Богом.

Відчуй себе маленькою дитиною

Молитися потрібно  з довірою маленької дитини до мами. Так, як ти відчуваєш спокій в обіймах матері, так само маєш знаходить безпеку, втіху, невимовну любов, з’єднану з божественною ніжністю. Той, хто хоч раз відчув присутність бога на молитві, же ніколи не захоче від нього відійти.

Не обкрадай себе, не молися квапливо

Христу наша молитва не потрібна − він має всього вдосталь, молитва потрібна нам. Тому, що тільки так ми спілкуємося з ним. Якщо ти не відкриваєш своє серце і не впускаєш туди бога, то твоя молитва мертва. На це потрібний час.

Полюби молитву

Молитва – це пожива для душі. Якщо не будеш їсти, пити, то помреш фізично. Без молитви настає духовна смерть.

Приготуйся до молитви

Перед початком молитви треба розкаятися і запевнити бога у смиренні, а вже тоді можна щось просити. Як перед Святим Причастям. Там приймаємо в себе Христа і отримуємо благодать. Тут спілкуємося з Господом і знову ж, отримуємо благодать. Як митар каявся, так і ти кажи: «Господи, я не достойний, але скажи лише слово і одужає душа моя.

Правильна молитва – «це суд до суду»(Св. Іоан Ліствичник)

Коли духовно здорова людина молиться і серце її не відкривається, то має шукати причину: може когось засудив, або промайнув помисел гордості чи, може, якесь бажання негідне точить голову, яке не дає зосередитися на молитві.

Твоя праця з думкою про Бога – це вже молитва

Якщо молишся без думки про Бога, то яка ж це молитва? Але, якщо працюєш і навіть розумово, але перебуваєш у присутності бога, то перебуваєш на молитві.

Поводься так, ніби Бог завжди поруч з тобою

Старайся завжди відчувати присутність Христа, Божої Матері, святих та поводь себе так, як ніби вони тут, хоча ми їх і не бачимо тілесними очима. Повсякчас себе запитуй: те, що я зараз роблю, угодно Йому? Чого мені треба уникати, щоб не засмучувати Його?” Поступово це стане твоїм внутрішнім станом. Так розвивається і росте любов до Бога.

Не примушуй себе молитися

До молитви не має бути слова «треба». Має бути бажання зустрічі з коханим Богом і тоді молитися буде легко і просто. Схочеш з Ним ділитися усім, що думаєш, відчуваєш, усіма подробицями, і часу не помічатимеш.

Щоб був духовний дохід – має бути духовний вклад

У молитві не можна себе принуджувати, не можна на себе давити. Якщо душа хвора і не готова звершувати поклони, то може Ісусову молитву вистачить помолитися чи якийсь псалм. Якщо дитина не має апетиту, то не будеш її напихати важкою стравою. Даєш їй щось з того, що вона любить, а коли видужує, то вже їсть більше, різне. Так само поводить себе і душа.

реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 17 січня

Церковне свято 17 січня: що можна і не можна робити на Собор 70 апостолів – традиції та прикмети

Собор 70 апостолів Божих - важливе православне свято. Його церква встановила, аби віряни вшановували у рівній мірі всіх учнів Господніх та шанували історію.
Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто присвятити добру та милосердю

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день пустих обіцянок, нещирості, непорозумінь та дрібних невдач. Детальніше дізнайтеся в статті.
Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну

32-річна Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну: після розриву з Еллертом ніхто не тримає

У період зимових канікул Ксенія Мішина вирішила відвідати свою матір та покинула кордони України разом з сином. Як проводить час акторка, дізнайтеся в нашій статті.
Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне

Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне: “Дитинка скоро з’явиться”

Відома українська співачка Руслана Лижичко все активніше проявляє себе у творчості та в шоу-бізнесі. Як на цей раз артистів вдалося потішити своїх шанувальників?
Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.

Популярне

Останні новини