Свято 26 травня: День Мучениці Глікерії Діви – кому допоможе заступниця та яку молитву читати у цей день

Мучениця Глікерія своїм життям доводила, якою непохитною може бути віра в Христа. Дізнайтеся, чим свята може допомогти вам.

Глікерія народилася у родині знатного та заможного чоловіка. Її батько був мером міста. Та, на жаль, дуже швидко знатна панянка осиротіла та втратила все. Не опустила рук юна Глікерія та долучилася до християнського руху. Там, отримавши віру в Христа дівчина повірила знову у життя.

Свято 26 травня: День Мучениці Глікерії Діви.

Глікерія була цнотливою дівчиною та ще у юності вирішила, що хоче скупити всі свої гріхи та так і не стала спілкуватися з чоловіками. Одного разу на свято у храмі Зевса, коли язичники влаштували смолоскипну ходу, вона сказала, що хоче першою принести жертву божество. Коли її пустили до ідола, виявилося, що на чолі Глікерії є божий знак, а коли вона почала молитву, почався грім і блискавка розколола ідола.

Язичники намагалися побити дівчину камінням, але нічого не виходило. Тоді жорстокий правитель кинув її до в’язниці, а там вже кат зідрав з неї шкіру. На ранок Глікерія самозцілилася. Її змушували зректися Христа, але все марно. Навіть тортури не могли зашкодити мучениці: полум’я оминало, дикі звірі розступалися.

Гликерію кинули на роздертя левам: перша левиця лягла біля її ніг, а друга загризла святу мученицю, але тіло не було розшматоване. Невдовзі мощі святої мучениці Гликерії почали шанувати як мироточиві.

У цей день радимо прочитати короткий тропар на честь Глікерії та вшанувати пам’ять про неї:

Агниця Твоя, Ісусе, Гликерія, / кличе веліім гласом: / Тобі, Женише мій, люблю, / і, Тобі шукаючи, страдництва, / і сраспінаюся, і спогребаюся хрещенню Твоєму, / і страждає Тобі заради, / яко да царюю в Тобі, і вмираю за Тебе, / та й живу з Тобою, / але, яко жертву непорочну, прийми мене, що з любов’ю пожершуюся Тобі. / Тоя молитвами, / яко Милостивий, спаси душі наші.

Схожі статті

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.

Церковне свято 6 квітня 2024 року: в кого іменини, народні прикмети, і чого не можна робити в цю суботу

Церковне свято 6 квітня 2024 року можна дізнатися різними способами, але найкращий помічник у цьому – звичайний церковний календар. Усі деталі в матеріалі.