Свято 3 червня 2021: церква відзначає День Володимирської ікони Божої Матері – образу, що врятував від війни

Володимирська ікона - насправді Вишгородська. Її давно забрали з України, перейменували та відвезли на північ.

Дивовижна Вишгородська ікона Божої Матері потрапила в Україну із Візантії у 1131 році. Православ’я було прийнято у 988 році, коли Володимир Великий похрестив свою київську державу.

Володимир хрестить киян у 988 році.

Коли ікону доставили у Київ із Візантії, православна віра ще не міцно вкорінилася у тодішньому суспільстві. Багато язичників продовжувало святкувати поганські свята та молитися ідолам. Та Константинопольський патріарх на знак зміцнення віри передав до Києва ікону Богородиці. Після прибуття, її негайно наказали помістити у давній Вишгородський монастир. Звідси й назва святині.

Окремі мистецтвознавці вважають, що, можливо, ікона не була привезена з Візантії, а була написана у Києві, можливо, преподобним Аліпієм-іконописцем.

Як Вишгородська ікона стала Володимирською?

Перейменування образу Божої Матері не пов’язано саме з князем Володимиром. Річ у тім, що з України ікону вкрали після того, як Андрій Боголюбський зруйнував частину нашої столиці. Перевезли святиню до Володимира-на-Клязьмі.

Вишгородська ікона

Окремі мистецтвознавці вважають, що, можливо, ікона не була привезена з Візантії, а була написана у Києві, можливо, преподобним Аліпієм-іконописцем.

Вважається, що з іконою пов’язано чудо визволення міста від військ кримського хана Мехмед I Ґерая. Сталося це як раз таки 3 червня.

ПЦУ ж відзначає свято Вишгородської ікони 28 квітня за новим стилем в день пам’яті святого благовірного великого князя Київського Мстислава Володимировича.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.