Свято 3 червня 2021: церква відзначає День Володимирської ікони Божої Матері – образу, що врятував від війни

Володимирська ікона - насправді Вишгородська. Її давно забрали з України, перейменували та відвезли на північ.

Дивовижна Вишгородська ікона Божої Матері потрапила в Україну із Візантії у 1131 році. Православ’я було прийнято у 988 році, коли Володимир Великий похрестив свою київську державу.

Володимир хрестить киян у 988 році.

Коли ікону доставили у Київ із Візантії, православна віра ще не міцно вкорінилася у тодішньому суспільстві. Багато язичників продовжувало святкувати поганські свята та молитися ідолам. Та Константинопольський патріарх на знак зміцнення віри передав до Києва ікону Богородиці. Після прибуття, її негайно наказали помістити у давній Вишгородський монастир. Звідси й назва святині.

Окремі мистецтвознавці вважають, що, можливо, ікона не була привезена з Візантії, а була написана у Києві, можливо, преподобним Аліпієм-іконописцем.

Як Вишгородська ікона стала Володимирською?

Перейменування образу Божої Матері не пов’язано саме з князем Володимиром. Річ у тім, що з України ікону вкрали після того, як Андрій Боголюбський зруйнував частину нашої столиці. Перевезли святиню до Володимира-на-Клязьмі.

Вишгородська ікона

Окремі мистецтвознавці вважають, що, можливо, ікона не була привезена з Візантії, а була написана у Києві, можливо, преподобним Аліпієм-іконописцем.

Вважається, що з іконою пов’язано чудо визволення міста від військ кримського хана Мехмед I Ґерая. Сталося це як раз таки 3 червня.

ПЦУ ж відзначає свято Вишгородської ікони 28 квітня за новим стилем в день пам’яті святого благовірного великого князя Київського Мстислава Володимировича.

Схожі статті

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.

Церковне свято 6 квітня 2024 року: в кого іменини, народні прикмети, і чого не можна робити в цю суботу

Церковне свято 6 квітня 2024 року можна дізнатися різними способами, але найкращий помічник у цьому – звичайний церковний календар. Усі деталі в матеріалі.