Свято 6 серпня 2021: що можна і не можна робити у День Бориса і Гліба та головні прикмети свята

Борис і Гліб стали першими правителями, яких церква причислила до лику святих. Дізнайтеся, як правильно відзначати їх день.

Князі Борис та Гліб були дітьми рівноапостольного князя Володимира. Хоч брати і народилися незадовго до хрещення та застали ще язичницькі традиції, виховувалися у християнському благочесті.

Борис та Гліб

Брати гарно навчалися батьківській мудрості, дивилися, як мудро треба керувати державою та налагоджувати зв’язки з сусідами. Князь, аби його діти продовжували справу, наділив їх землями Ростовськими та Муромськими. Прийняли братів у нових землях добре.

Та доля розпорядилася так, що Бориса, під привід того, що захворів батько, покликали у Київ. Рідний брат молодого князя, якого не дарма нарекли Святополком Окаянним, заманив його у пастку та вбив. Така ж доля чекала і його брата Гліба.

Що можна і не можна робити на день Бориса і Гліба?

У цей день не рекомендують обтяжувати себе хатніми обов’язками та поратися до вечора на городі. Натомість гарною традицією є приготування пирогів, які можна розділити з сусідами.

Також можна займатися збором ягід, щоб потім готувати з них компоти. Пращури також у цей день збирали спадаючі гілки для віників.

6 серпня намагалися визначити, яким буде кінець літа: якщо сонце світить яскраво – то буде гарна погода, а побачити павутину павука – до дощу.

Мухи активно залітають у хату та дзижчать – це також до дощів.

На Бориса і Гліба можна гадати на кохання за допомогою ягід: якщо попадеться кисла – буде людина змучена від почуттів, а солодка пророчить щасливі стосунки.

реклама

Поділіться статтею

Вагітна Лілія Ребрик з круглим животом заговорила про майбутнє поповнення

Вагітна Лілія Ребрик з круглим животом заговорила про майбутнє поповнення: “Так мало потрібно для щастя”

Вагітна Лілія Ребрик заінтригувала мережу новим знімком та розповіддю, яка може бути натяком на її чергову вагітність. Телеведуча заговорила про жіноче щастя і вдало приховала животик на знімку, який прикріпила до запису. Усі деталі читайте в статті.
Віра Брежнєва та Костянтин Меладзе

Віра Брежнєва та Костянтин Меладзе переїхали в розкішні київські апартаменти за мільйон доларів (ФОТО)

Віра Брежнєва та її продюсер Костянтин Меладзе таємно одружилися в 2015 році. За їхніми словами, вони не грали пишне весілля, а просто розписалися в одному з європейських міст та влаштували романтичну вечерю. Зараз подружжя вирішило переїхати з Москви до Києва, де купили розкішні апартаменти.
Церковне свято 21 жовтня

Церковне свято 21 жовтня: що можна і не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці – традиції, прикмети

Найважливіше свято сьогодні відзначає наша церква. Шануємо та згадуємо маму Христа - Пречисту Діву Марію, яка теж явилася на землю, як звістка про силу Господню. Дізнайтеся, як правильно справити 21 жовтня, чи потрібно дотримуватися посту і йти до храму.
Ольга Сумська з донькою Антоніною Паперною

Старша донька Ольги Сумської Тоня Паперна зізналася, чому не хоче повертатися до України, де у неї вся рідня

Старша донька Ольги Сумської від актора Євгена Паперного, Антоніна, вже декілька років живе в Москві. Там дівчина зустріла своє кохання та народила двох доньок. До України вона не планує повертатися. За зізнанням Тоні, у неї навіть немає зараз змоги часто прилітати в гості до сім'ї.
Як виглядає кохання всього життя Наталі Могилевської

Як виглядає кохання всього життя Наталі Могилевської: не одружився і покинув покинув з розбитим серцем

У житті відомої української співачки Наталі Могилевської було багато чоловіків, але тільки один зміг підкорити її серце. Саме його вона називає найбільшим коханням і саме його згадує з трепетом у серці. Усі деталі про їхні стосунки читайте далі у нашій статті.

Популярне

Останні новини