Свято 27 серпня 2021 року: що можна і не можна в останній день Успенського поста та кого вітати з іменинами

Літній Успенський піст добіг кінця. Дізнайтеся, як правильно розговлятися та кому молитися цього дня.

27 серпня цього року – особливий день. Завершується Успенський піст та починається час кропіткої роботи, весіль та гастрономічних насолод. Це один із найважливіших постів, який відзначається пишним святом наступного дня.

Успіння Богородиці

Свято бере своє коріння з 5 століття. До Успенського посту долучалися віряни, які не змогли з будь-яких причин не могли дотримуватися аскези у період перед Великоднем. Сенс посту – отримати заступництво Божої Матері. Тільки утримання і покаяння може дати захист Богородиці.

За суворістю Успенський піст схожий на Великий, проте через те, що під час нього є свята Спасу, можливий ряд допущень. Наприклад, можна їсти солодке: горіхи, мед, пряники.

Як відсвяткувати кінець Успенського посту?

Почати 27 серпня необхідно молитвою. Встаньте рано вранці та прочитайте чудесні рядки, які записали віряни з вуст янголів:

Молись за нас, Пресвята Богородице Діво, щоб ми удостоїлись обітниць Христових.
Просимо, Тебе, Господи, наповни нас Твоєю благодаттю, щоб ми, які через ангельське Благовіщення пізнали втілення Христа, Сина Твого, через страждання і хрест Його осягли славу воскресіння. Через того ж Христа, Господа нашого.
Амінь

Найприємніше те, що піcля завершення поста починався “осінній м’ясоїд”, але щоб радісні часи не морочилися негараздами, 27 серпня слід провести скромно. Не можна сваритися чи ображатися на близьких. А ще не можна напиватися у цей день.

Іменини сьогодні в Аркадія, Володимира, Олексія, Єви, Матвія, Феодосія, Федора, Михея, Василя, Євдокії, Олександри та Миколи.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.