Свято 17 вересня 2021: що можна і не можна День пам’яті чудотворної ікони “Неопалима купина”

Дивовижну історію має ікона "Неопалима купина". Сила її неоціненна.

17 вересня відзначається день пам’яті ікони Божої Матері “Неопалима купина”. Її дуже шанують у всьому православному світі. Написана у 1680 році, ще за часів козацтва, вона здавна оберігала вірян.

Як з’явився цей образ Божої Матері?

Неопалима купина

Взагалі історія створення цієї ікони бере свій початок ще за часів Мойсея. Саме йому Господь явився в образі палаючого куща. Згодом пізня християнська традиція трансформувала його у лік Божої Матері.

Вважається, що Купина оберігає дім від нещасть та пожеж. Її дарували на новосілля та ставили у Червоному куті разом з іконою Спасителя.

Що можна і не можна на свято 17 вересня?

Є дуже цікава народна традиція: сьогодні категорично заборонено подавати жебракам. Вважалося, що вигнане з хати лихо цього дня бере вигляд убогої бабусі. Подавши їй милостиню, можна було віддати свою вдачу.

Аби ваші рідні лишалися у безпеці, а господарство процвітало, потрібно хоч раз у день помолитися іконі “Неопалимої купини”.

Якщо у вас є власний будинок, з образом Божої Матері потрібно обійти його тричі, аби уберегти у прийдешньому році себе від пожеж.

Традиційно не можна лаятися та сваритися на це церковне свято. Крім цього, варто прикормити голубів сьогодні. Ці птахи і так вважаються Божими посланниками, а 17 вересня з ними можна передати вісточку у потойбічний світ. Прикорміть пташок та скажіть слова любові тим близьким, які вже давно пішли у небуття та направте до них лише позитивні думки.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.