Церковне свято 28 вересня – що можна і не можна робити на День пам’яті Микити Готфського: традиції прикмети

Сьогоднішня дата - важливе свято для всіх православних вірян. Дізнайтеся, як правильно відзначити День пам'яті Микити Готфського.

У народі “Гусятник”, а за церковним календарем День пам’яті Микити Гофтського. Цю дату присвячено дуже сильному духом мученику, який не боявся нічого та йшов з вірою у Христа до кінця. Для початку розповімо про святого.

Чоловік жив у 4 столітті на берегах Дунаю. Це час, коли християнство тільки набувало становлення, саме тому дуже багато вірян страждало від нападок язичників, які не бажали ні навчатися, ні навіть прислухатися до божих людей. Святий мученик Микита був у племені гофтів. Чоловік одного разу викрив у злодіяннях свого правителя.

Святий Микита

Язичницький цар так просто не хотів відпускати його та змушував зректися імені Христова. Та ніщо не змусило вірянина перейти на бік поганців. Закатували Микиту, а мощі його змогли знайти тільки учні нещасного. У цей день вважається, що не можна підходити до водойм, адже саме у річку хотіли язичники скинути закатованого святого.

Втім, сонце так яскраво засяяло, що воїни не змогли навіть шляху розгледіти. У народі вважалося, що Микита 28 вересня із гніву може промінням позбавити людину зору. Обов’язково прочитайте сьогодні древню молитву до Микити:

Слава Богові.
Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Господи, благослови.
Господи, помилуй.
Подай, Господи.
Господи, спаси і охорони.
Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас. Амінь.
Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих помилуй нас. Амінь.
Боже, будь милостивий до мене грішного.
Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє.
Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.
Уповання моє – Отець, пристановище моє – Син, захист мій – Дух Святий. Тройце Свята, слава Тобі.
Все уповання моє на Тебе покладаю, Мати Божа, збережи мене під покровом Твоїм.
Пресвята Богородице, спаси нас.
Святий Микито і всі святі, моліть Бога за нас.

Чому 28 вересня називається “Гусятником”?

Окрім церковних традицій, маємо знати і народний календар. Виявляється, у цей день наші предки завершували сезон полювання на птахів та востаннє йшли за пернатими. Вважалося, що особливо доброю прикметою сьогодні буде принести додому дикого гуся.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.