Церковне свято 29 вересня: що можна і не можна робити на День Євфимії всехвальної, традиції, прикмети

Євфимія була донькою заможних та впливових людей, але все одно своє серце подарувала Сину Божому. За це і поплатилася.

29 вересня православна церква шанує чисту душею вірянку Євфимію. Вона походила із заможної родини. Батько сенатор, а мати відома світська дама. Місто в якому головував тато майбутньої мучениці знаходилося прямо напроти Константинополя.

Втім, дівчину не цікавило життя багатіїв. Їй імпонувала наука та Боже Слово. З дитинства вона вирішила присвятити час навчанню. Розум її осяяло світло Спасителя, але це і згубило святу. Євфимія та 49 інших християн переховувалася під час піднесення жертви Арею, за наказом царя. На язичницьке свято правитель наказав своїм воїнам пильнувати всіх хто не схоче молитися його ідолу.

Свята мучениця

Євфимію схопили. Вона виявилася наймолодшою бранкою серед усіх вірян. Її цар вирішив приластити земними благами та змушував зректися імені Христа. Та вистояла мужня дівчина і поплатилася головою за те, що просто молилася Спасителю. З Божою допомогою вона відправилася на небо, а її рідне місто було зруйноване землетрусом у покарання язичникам.

Що можна та не можна робити 29 вересня?

Цей день не має суворих постів чи заборон. Проте, церковники не радять сьогодні приділяти час розвагам. Краще надати перевагу духовному навчанню сьогодні. Спробуйте вивчити нову молитву або прочитати про життя святих.

Можна ознайомитися не тільки з долею Євфимії, а пригадати апостолів чи повторити згадки про самого Христа у Біблії. Гарним досвідом сьогодні буде також навчання молодших родичів Слову Божому.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.