Церковне свято 24 січня: що можна і не можна робити у день пам’яті Феодосія Великого – традиції та прикмети

Феодосій Великий народився у Каппадокії, у землях якої було багато язичників і немало роботи, перешкод чекало святого. Дізнайтеся, чим же особливий день його пам'яті.

Святий Феодосій був людиною скромною та вірною Господу. Йому пропонували стати служителем церкви, але він засумнівавшись у тому, чи зможе праведно служити Богу вирішив піти аскетом до пустелі.

Церковне свято 24 січня

Та у рідних землях про нього не забули. Правитель знав, що праведник не буде його слухати та підкорюватися, а тому відправив до в’язниці.

Все одно молився Феодосій і Господь дарував йому 105 років життя. Саме тому наші пращури вірили, що 19 числа, на Богоявлення можна загартувати здоров’я, а 24 січня потрібно просити про довголіття.

«Просіть – і дасться вам!» – так сказав Ти нам, Господи, отже, стою я перед Тобою, Боже, і молю Тебе: споглянь на мене з Небесного Твого Престола, прости провини мої і ціле життя моє благослови. Допомагай мені в усіх починаннях, у всій добрій і корисній праці життя мого. Охороняй мене від лиха і напастей і наставляй ноги мої на дорогу гідності і праведності.

 Охороняй, Боже, родину мою, приятелів і близьких моїх від недугів і терпінь, від нестатків і журби, обдаровуючи їх міцним здоров’ям, довгим віком і потрібними для їх життя достатками. Благослови, Господи, Церкву Твою Святу, вливаючи в серця її провідників і вчителів гарячу віру й силу непереможну в оголошенні Твоєї Святої Правди і в збереженні Твого Святого насліддя. Бережи, Господи, народ наш і провадь його дорогою Твого благословення – дорогою розуму і самостійного мирного життя, охороняючи від усякої ворожої сили і напасті.

Подай, Господи. Людям цілого світу добру волю, злагоду між сусідами, а з ними – мир між народами. Нехай Твоя ласка покриє всіх нас, щоби всюди прославлялося Твоє ім’я Святе, Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Останні новини