30 червня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити на день пам’яті Мануїла, Савела та Ісмаїла

Церковне свято 30 червня присвячено трьом братам: Мануїлу, Савелу та Ісмаїлу. Їхній батько, перс-язичник був проти християнської віри, але мама вірила у Спасителя. Рідню засудили. Після відмови братів зректися віри Господньої, їх наказали віддати катам.

4 травня: яке сьогодні свято
30 червня 2022: яке сьогодні свято

Цікаво, що за народною традицією сьогодні – Ярилки. Річ у тім, що за тиждень День Івана Купала, саме тому предки здавна поклонялися у цей день сонцю. Просили багатого врожаю та багато здоров’я для всієї родини. На церковне свято 30 червня ці традиції не змінюються. Лише молиться народ не сонцю, а Господу нашому та прославляє його.

Звертатися сьогодні можна до Пантелеймона Цілителя. Прочитайте тричі такі рядки:

О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді  мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей.
Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої, зміг провести в покаянні і догоджанні Богу, і сподоблюся восприяти благий кінець живота мого. Гей, угоднику Божий! Умоли Христа Бога, щоб дарував мені заступництвом твоїм здоров’я тіла і спасіння душі моєї. Амінь.

10 червня 2022: яке сьогодні свято
30 червня 2022: яке сьогодні свято

Нагадаємо, що сьогодні можна працювати, але не слід виносити речі з дому, аби не притягнути до себе злидні.

Сьогодні, на свято 30 червня із імененами можна вітати: Емілію, Ізмаїла, Максима, Мануїла, Пелагею, Савелія.

Схожі новини