Церковне свято 27 липня: що можна і не можна робити на день пам’яті апостола Акіли — традиції, прикмети

Церковне свято 27 липня вважається несуворим, але постать, яку сьогодні ми вшановуємо є дуже важливою. Дізнайтеся, що можна і не можна робити, та як відзначати цей день.

Церковне свято 27 липня присвячено апостолу від 70-ти Акілі. Хоч за походженням він був іудеєм, але вирішив стати на шлях православного християнства. Цікавий факт: він знався зі святим Павлом. Разом вірні учні Христові поширювали Слово Боже.

Церковне свято 27 липня: прикмети та повір’я

Церковне свято 27 липня: що можна і не можна робити

Цей день буквально наповнений таємними знаками та знаменнями. Всі свої відповіді на питання слід в першу чергу шукати у природі. Хочете знати, чи будуть дощі скоро? Подивіться на захід сонця. Якщо воно яскраво-червоне, то негоді бути. Бажаєте дізнатися, чи буде добрий врожай грибів? Тоді вам слід звернути увагу на листя на деревах. Коли крони починають ставати багряними — лісові дари самі стрибатимуть до вас у кошик.

На православне свято 27 липня у наших предків існувала цікава традиція: вони збирали горшечок з кашею та ставили його на полі. Це означало, що дух поля допоможе зберегти пшеницю до збирання та покаже найбільш стиглі колоски.

Церковне свято 27 липня: як правильно молитися

Молитва для дітей перед сном
Церковне свято 27 липня: що можна і не можна робити

У цей день заведено просили про здоров’я, сили та наснагу. Перш за все з таким проханням сьогодні слід звертатися голові родини. Він розпочинає ранкову молитву. За ним у другому читанні рядків долучається дружина та діти. Завершується такий невеликий обряд спільним сніданком. Прочитати перед образом можна такі рядки:

Владико Вседержителю i Святий Царю, що всіх караєш, але не жебраків, зміцнюєш падаючих i піднімаєш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю твоєю, прости йому всякий гріх вільний або невільний. Так, Господи, твою цілющу силу з неба зійшли, торкнися тіла, погаси гарячку, Утамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабу твоєму, підніми його з ліжка недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай йому бути Церкви твоєї слухняним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі належить милувати і рятувати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Нагадаємо, що на церковне свято 27 липня слід не забути привітати іменинників. День Ангела святкує: Акіла, Онисим (Онисим), Гелій (Еллій), Іларіон, Іраклій, Петро, Прискилла, Степан, Федір та Юст.

Схожі статті

Настільки красиві, що цокатись шкода: як зробити розкішні крашанки на Великдень 2025

Як ви думаєте, чи вийде у вас здивувати рідних розкішними крашанками на Великдень-2025? Розповідаємо, як наблизитися до цієї цілі максимально.

Розбавте це у воді – вийдуть сяючі крашанки: Великдень 2025 зустрінете з розкішшю

Є неймовірна кількість різних методів прикрашання крашанок, але таких яєць ви ще не бачили, адже схожі вони на зоряне небо. Як змусити їх сяяти?

Коли православні і католики святкуватимуть Великдень-2025: в цьому році буде одна дата на всіх

В 2025 році Великдень святкуватимуть рано. Його відзначатимуть в квітні і вперше за останнє десятиліття дата церковного заходу у православних і католиків співпадатиме.

У кого День ангела сьогодні: привітання та картинки для іменинників 9 лютого

В неділю, 9 лютого День ангела святкують Василь, Геннадій, Іван, Анна, Валентина та Галина. "Сенсація" підготувала щирі привітання для іменинників цього дня.

Що можна і не можна робити цього дня: коли українці святкуватимуть Великдень 2025

Кожного року українці в різні дати святкують Великдень, але завжди навесні - коли припадає свято 2025 року і яких традицій й звичаїв слід дотримуватись?

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".