Яке завтра православне свято: 28 серпня, що можна і не можна робити, традиції, молитви, іменинники

Яке завтра православне свято? Церковний календар на 28 серпня підказує нам про те, що відзначаємо Успіння Пресвятої Богородиці. Дізнайтеся у матеріалі, що можна і не можна робити у такий великий день.

Яке завтра православне свято? 28-го серпня ми традиційно відзначаємо Успіння Богородиці. Для кожного вірянина цей день дуже значимий. Завтра вшановуємо подію, пов’язану з вознесінням Матері Божої на Небеса. Взагалі урочистою цю дату зробили у 4 столітті нашої ери. На наших теренах її почали здебільшого святкувати після козацьких походів.

Яке завтра православне свято: традиції, прикмети

Яке завтра православне свято: 28 серпня

Цікаво, що тривалий час наші пращури відзначали 28-го серпня прихід бабиного літа та перехід до осені. Символічно зійшлися сенси давніх українських традицій та церковних. Річ у тім, що “успіння” буквально означає “смерть”. Кончина Тої, що дала життя Спасителю уходить разом з найбільш родючою порою, літом.

Традиційно накривали пишні столи, адже Успенській Піст вже підійшов до кінця. Можна діставати м’ясні, рибні продукти, ставили також молочні дари такі, як сир, закваска. Готували пишні пироги та узвари. А от від міцних хмільних напоїв намагалися триматися подалі.

Цікавою є ще одна традиція: на православне свято 28 серпня лишали на полі жменю колосків, аби врожай був добрим наступного року. А за погодою судили, яким буде вересень.

Яке завтра православне свято: молитва дня

Яке завтра православне свято: 28 серпня

Так, як на церковне свято 28 серпня вшановувалася пам’ять Пречистої, то всі молитви у цей день були направлені їй. Читали такі рядки:

“О Пречиста Богородице-діво! Як аз до тебе однієї прибігаю у немочі, у скорботі, у чорній годині. Вклоняюся утробі твоїй, що привела у світ наш грішний Спасителя святого. Не полиши мене раба Божого (ім’я) у хворі, горі та немочі. Прийди крилами своїми благодатними обійми та прикрий від ока дурного та слова лихого. Не дай ворогам прийти до дум моїх, до серця мого. Та обдаруй міццю, наснагою та від бід бісовських. Амінь. Амінь. Амінь”

Нагадаємо, що на православне свято 28 серпня іменини святкують: Василь, Матвій, Олександр, Семен, Федір та Марія.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.