Церковне свято 27 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити на День Параскеви Сербської, традиції, прикмети

Церковне свято 27 жовтня 2022 року познайомить нас з історією святої Параскеви Сербської. Дізнайтесь, чому її також називають Грязнухою та які прикмети сьогодні допоможуть передбачити погоду.

27 жовтня 2022 року християнами святкується день пам’яті Параскеви Сербської. Багато сторіч її вважають покровителькою жіночої праці та жіночого здоров’я. Вона оберігає вагітних та породіль. Свята Параскева у доволі молодому віці роздала своє майно біднякам та прийняла постриг. Після смерті християнки коло її мощей творились дива: жінки, які не могли завагітніти приходили простити здоров’я, а хворі просили зцілення.

Церковне свято 27 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити?

Церковне свято 27 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити

Свято 27 жовтня у народі називали “Параскева Грязнуха”, оскільки цього дня зазвичай не буває сухої погоди. Дощі розмивають землю і вулиці наповнюються брудом. Через непогоду люди не планували роботи надворі та сиділи вдома. Наприкінці жовтня було прохолодно в домівках, тому господарі розпалювали піч, а господині пекли пироги з яблуками, аби наповнити оселю теплом та ароматом випічки. Проте важкими клопотами жінки себе не навантажували, оскільки свята Параскева опікується над жіночою роботою, перевантаження сьогодні може серйозно нашкодити здоров’ю прекрасної половини. На свято Параскеви було не можна:

  • Прати, прибирати в будинку та займатись рукоділлям.
  • Планувати нові справи та складати угоди.
  • Прясти пряжу та в’язати.

Церковне свято 27 жовтня 2022 року: прикмети на погоду

Церковне свято 27 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити
  • Якщо на небі видніється багато зірок — врожай буде багатий наступного року.
  • Якщо ворони голосно кричать — до потепління.
  • Багато бруду на Параскеву — весна буде дощова.
  • Сніг, що випав сьогодні, обіцяє холодний травень навесні.

Нагадаємо, що у церковне свято 27 жовтня 2022 року святкують день Ангела люди з іменами: Микола, Кузьма, Петро, Гнат та Михайло.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.