8 листопада: яке свято, у кого іменини. Народні прикмети, що можна і чого не треба робити

Релігійний літургійний календар 8 листопада молитовно вшановує Святого і славного великомученика Дмитрія Мироточця, а світський відзначає Всесвітній день містобудування і Міжнародний день радіології.

Святого великомученика Дмитрія ще називають Солунським саме тому, що походить з м.Солунь, з Македонії. Жив при кровожерному імператорові Максиміліанові, який вів нещадну боротьбу з християнами. Коли Димитрій після смерті батька зайняв пост начальника міста, то не тільки не переслідував християн, але й відкрито визнавав віру у Євангелію.

Тоді Максиміліан наказав заточити його у вязницю. А сам влаштував для городян страхітливе.видовище. Поставивши на арені велетня Лия, наказав християн боротися з ним. Та ніхто не міг побороти Лия і всі достойники загинули, проколені на списах.

Жив у місті юнак Нестор – слабкий тілом, але сильний вірою. Прийшов за благословенням до Дмитра на бій з Лиєм. Дмитро сказав, що переможе потвору, але скоро загине. Нестор не відступився і таки кинув Лия на списи. Після цієї події люди зі словами вигуку “Великий є Бог християнський”, масово охрестилися. Розлючений Максиміліан не міг йому такого пробачити і стяв Нестора мечем.

Коли ж дізнався, що сталося таке з благословення Дмитрія, то наказав проколоти його списами. Слуга святого Дмитрія, взявши перстень і одежі, пішов  до хворих, і торкаючись ними, оздоровлював і проганяв бісів. Тоді Масиміліан убив і Лупу.

Так Небо отримало ще трьох святих, а ми – покровителів і заступників.

У день смерті Дмитрія вшановуємо його пам’ять. На його могилі згодом постала церква, куди сходилися люди у всяких потребах, бо багато див відбувалося. Коли прийшов голод, то святий з’явився на морі корабельщикам, які везли збіжжя і наказав повернути у його місто, що ті й зробили. Він врятував місто від поганського набігу. Дотепер святого Дмитрія вважають покровителем Солуні. Згодом були віднайдені й мощі св.Дмитрія – нетлінні і пахучі від мира, яке виточувало.

У всьому православному світі святий великомученик Дмитрій Мироточець є у великій пошані. Це пішло ще з часів князювання Олега. Святий Дмитрій є покровителем військових.

Іменини 8 листопада у Дмитра.

Народні погодні прикмети на 8 листопада

  • Відлига на Дмитра — зима буде мокрою та теплою, а весна — ранньою.
  • День на Дмитра без снігу — зими поки що не буде.
  • Земля на Дмитра замерзла і дме холодний вітер — снігу не буде до свят.
  • Сніг і мороз на Дмитра — весна буде пізня й холодна.
  • На Дмитра тепло — весна буде рання, м’яка.
  • Якщо на Дмитра дощ, то на Введення снігу буде по коліна.
  • Випав сніг — увесь листопад буде холодним і морозним.

Всесвітній день містобудування

Присвячений вшануванню містобудівної галузі.

Міжнародний день радіології

Свято започаткували товариства радіологів Європи і Америки, в тому числі і Американський радіологічний коледж на пам’ять про винахід Рентгеном рентгенівського випромінювання.

У день Святого Дмитрія Мироточця добре бути на Божественній Літургії та молитися перед його іконою. Не можна робити важку брудну роботу. Не можна позичати гроші і брати кредити. Добре варити пиво та закладати різні домашні наливки.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.