1 лютого: яке сьогодні свято у православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

Свято першого лютого більше відоме в народі як День пам'яті Макарія Великого. У цей день із давніх-давен у суспільстві існували свої традиції та звичаї

Яке сьогодні свято? 1 лютого – це День пам’яті Макарія Великого, який відомий у народі ще й як Єгипетський. Прославився чоловік тим, що досить давго він був простим чернецем-відлюником. Та все не так звичайно: Макарій згодом став настоятилем монастиря. Адже саме він показав народові приклад справжньої християнської лагідності. Макарій продемонстрував, як виглядає істинне благочестя та смиренність.

Зараз чудотворні мощі преподобного – у місті Амальфі, що в Італії.

Віряни здавна вважали, що в цей день, першого лютого, аж ніяк не можна працювати. За традиціями, ліпше в перший день останнього місяця зими піти до когось у гості, аби обговорити останні новини та попити чаю.

Сам Макарій народився в Нижньому Єгипті, він жив у четвертому столітті. Чоловік рано одружився, як і наполягали його батьки, проте його жінка дуже неочікувано та скоро померла.

Преподобний Макарій учився в Антонія Великого, а у свої сорок отримав сан священника. Він згодом навчився навіть воскрешати мертвих людей, що його і прославило.

Що варто зробити першого лютого?

У перший день останнього місяця зими рекомендують розпочинати те, про що ви давно думали. Особливий успіх на вас чекатиме в тих справах, які допоможуть іншим.

Чого точно не можна робити?

У цей день не можна тяжко працювати, аби складно не було увесь поточний рік.

До біди буде те, якщо ви одягнетесь у темні кольори. Краще додайте до образу щось яскраве.

Одягайте щось яскраве цього дня
Одягайте щось яскраве цього дня

Категорично не рекомендують першого лютого стригти волосся.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.