8 лютого: яке сьогодні свято у православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

Восьме лютого відоме у православному календарі під назвою день пам'яті Феодора Студита або ж як ще називають у народі Феодора Поминальника.

Яке сьогодні свято? Восьмого лютого віряни відзначають церковне свято – день пам’яті Феодора Студита, який у 759 році народився у Візантії. Його родина була досить багатою та віруючою. Батько Феодора був місцевим чиновником, саме тому преподобний зміг здобути дуже хорошу освіту. У двадцять два роки чоловік разом із батьками здобув постриг.

Феодор став жити у Віфінському монастирі. Преподобний був знаним прихильником родинних цінностей, саме через це він свого часу був щиро проти розлучення Костянтина VI. До слова, Феодор також ще й захищав іконоборців. За це він сильно поплатився – його посадили до в’язниці. Після того, як правитель помер, Феодора звільнили. Він почав керувати Студійським монастирем.

За все його життя чоловіка ув’язнювали аж три рази, а все через те, що він викривав усю незаконну діяльність влади.

Чого не рекомендують робити 8 лютого?

Сьогодні не варто знімати оберіг, адже якраз восьмого лютого високі ризики того, що вас можуть врікти.

Не сваріться в цей день із сусідами. Стримайтесь від образ та криків, навіть якщо ви в поганих стосунках.

Прикмети на 8 лютого

Якщо сьогоднішня ніч зоряна, то урожай буде дуже хорошим

Сл
Слідкуйте за зорями цієї ночі

Якщо почуєте спів синиці, то буде холодно

Якщо місяць білого кольору, то буде снігопад

Окрім цього, восьмого лютого в народі ще відоме як день Федора Поминальника. Саме цього дня, за давніми повір’ями, вважається, що померлі люди дуже сильно сумують за своїми рідними. Для того, аби померлі душі заспокоїлись та не ходили серед живих, наші предки здавна ходили до церкви. Там вони ставили свічки за упокій померлих рідних.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.