26 грудня 2020 – яке сьогодні свято, що можна та чого не можна робити в цей день

26 грудня відзначають День подарунків та день святого Стефана.

На 26 грудня іменини припадають у: Олександра, Олексія, Аркадія, Василя, Володимира, Гаврила, Гремана, Ігора, Івана, Ореста, Якова, Анастасії та Ельвіри.

На другий день різдвяних свят католики віддають шану святому Стефану. За переказами, він був одним з семи дияконів, які допомагали апостолам Ісуса Христа. Причислили Стефана до лику святих після того, як він попросив простити своїм переслідувачам всі гріхи.

Крім цього, у цей день деякі країни, Канада, Великобританія, Нова Зеландія, Австралія, Самоа та інші, відзначають день подарунків. раніше цей день вважався неробочим, а господарі підприємств і просто заможні люди відправляли подарунки менш забезпеченим співгромадянам.

День подарунків
День подарунків

Але з часом це переросло у загальнонаціональну традицію, яка поширилася світом і стала приємним продовженням свят.

У католиків цього дня існували свої традиції. наприклад, у Польщі під час меси у костелі кидали зерно на згадку про каменування мученика.

Православні християни цього дня дотримувалися Різдвяного посту. під час якого існував ряд заборон. зокрема, традиційно, заборонялося лихословити і ображати людей. Пращури вірили, якщо порушити заборону, то наголову могла впасти відьма, яких боялися. Також не можна було залишати на порозі віник, інакше його могла вкрасти нечиста сила.

Також накладалося табу на побажання комусь зла. Це було пов’язане з віруванням, що бажане повернеться до того, хто побажав.

День святого Стефана
День святого Стефана

Не можна було 26 грудня запрягати білого коня у сани, щоб не привезти додому небіжчика.

За погодою цього дня передбачали чого чекати у січні. Якщо цього дня було сонячно, а зірки світили яскраво, то слід було готуватися до морозів. А от сороки. які скакали по снігу, були вірною ознакою до потепління.

Якщо день видавався ясним, але при цьому з’являвся лапатий та голкастий іній, то чекали різкого похолодання і хуртовин.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.