В Україні ніколи не було супів: що насправді завжди їли українці, як це називалося й чому

Супів в Україні ніколи не було. Існував борщ, уха, капусняк, а як же називалося все інше? Відповідь на це питання криється в історії наших предків. Цього не знають навіть бабусі.

В Україні здавна існувала величезна традиція приготування страв, основою яких була рідка частина їжі, але їх ніколи не називали супами. Слово “суп” виникло в Європі лише в середньовіччі, і воно походить від латинського слова “suppa”, що означає “хліб, змочений в рідині”. Причина — у той час рідка їжа часто подавалася на основі старого хліба. Однак в Україні ще з найдавніших часів готували юшку, борщ, капусняк та уху, які не мали нічого спільного з сучасною назвою “суп”.

Справжній український традиційний стіл ряснів різноманітними рідкими стравами, але вони не були супами, оскільки не мали тих рис, які ми сьогодні звикли асоціювати з супом. Найбільшу популярність мали борщ та юшка. Борщ – це не просто рідка страва з овочами, а ціла кулінарна традиція з багатьма варіантами. Він готувався на основі буряка, капусти, картоплі, з додаванням м’яса або грибів, але головне, що він не був просто супом, а скоріше символом української кухні. Така собі юшка з максимальною кількістю корисних овочів.

Історики пояснили, чому в Україні ніколи не було й немає супів
Історики пояснили, чому в Україні ніколи не було й немає супів

Юшка, на відміну від супу, зазвичай була рибною стравою, що варилася на основі бульйону з риби, та подавалася з додаванням картоплі та овочів. Ця страва завжди асоціювалася з рибальським побутом, і її любили готувати на природі, на свіжому повітрі, під час відпочинку на річці або озері. Або загалом, все, що не було борщем, капусняком, галушками, але рідкою стравою, називали юшкою. Але в жодному разі не словом “суп”.

Що стосується капусняку, то це ще один вид рідкої страви, що не зовсім відповідає сучасному уявленню про суп. Капусняк зазвичай варився на основі кислої капусти, з додаванням картоплі, м’яса чи ковбаси. Ця страва мала свій особливий смак і могла варіюватися залежно від регіону та часу року.

Уха, в свою чергу, також була важливою частиною української кухні, особливо в прибережних районах. Вона була різновидом рибної юшки і відзначалася своєю легкістю та наваристістю, адже в основі завжди була свіжа риба та овочі.

Тож, коли ми говоримо про те, що в Україні ніколи не було супів, маємо на увазі, що кожна з цих страв мала свою унікальну назву і смак. Вони відображали не тільки кулінарну традицію, а й особливості побуту та звичаїв наших предків. Супи, в тому вигляді, в якому ми звикли їх бачити сьогодні, з’явилися в Україні значно пізніше, а раніше у кожного блюда була своя особлива історія.

Схожі статті

Яка частина телятини найсмачніша: вона ж і буде самою корисною – ідеально для тушкування

Ця частина телятини найкраща для тушкування, адже поєднує в собі чудовий смак, ніжну текстуру і має безліч вітамінів. Тушкована телятина з цього шматка буде чимось неймовірним!

На моїй кухні більше не пахне цибулею! 3 секретні прийоми, про які майже ніхто не знає

Кілька простих і ефективних способів, що допоможуть приготувати страви з цибулі, без залишків запаху на кухні. Розумний підхід до будь-якої справи зробить ваше життя комфортнішим.

Найсмачніше сало сухим способом засолювання: виходить ароматним і ніжним – тане в роті

Ароматне сало, приготоване за цим рецептом, буде чудовим доповненням до сніданку, обіду чи вечері. Воно додасть неповторного смаку вашим стравам. Спробуйте і переконаєтеся в цьому самі!

Корисні чипси з лаваша або тортильї: в духовку на 10 хвилин – і готово. Закуска під фільм

Такий рецепт дозволяє контролювати склад і робити чипси максимально натуральними, використовуючи лише корисні інгредієнти. Це просте рішення для тих, хто хоче балувати себе смачними перекусами.

Що робити з “гумовими” кальмарами: 1 секрет від господині, який поверне морепродукту ніжність

Варені кальмари користуються великим попитом в кулінарії. Продукт вживають як окрему страву або роблять його інгредієнтом різноманітних страв та салатів. Що зробити, якщо кальмари переварилися?

Буряк не втратить колір і стане тільки смачнішим: ось що варто додати під час варіння

Дотримуючись цих простих порад, ви зможете отримати не лише красивий, але й смачний буряк, який прикрасить будь-яку страву. Також, він стане ще більш солодшим.