Риба — один з найкорисніших продуктів харчування, який містить у складі жирні кислоти Омега-3 та білок, що легко засвоюється.
Водночас існують деякі різновиди риб, які здатні накопичувати в собі солі важких металів. Під час вживання такого продукту організм людини відчуває серйозний розлад. І першою від цих шкідливих речовин страждає печінка.
Вчені провели дослідження і зʼясували, що солі важких металів частіше за все накопичує в собі віковий тунець. Якщо вживати такий тунець постійно — організм врешті решт відреагує інтоксікацією.
Фахівці називають декілька симптомів, які свідчать про те, що людина отруїлась солями важких металів. Часто виникає поколювання у кінчиках пальців, слабкість у мʼязах, свербіж шкіри, порушення координації рухів, зниження зору, зниження гостроти слуху та порушення мовлення.
Після вживання тунця, насиченого солями важких металів, першою в людини страждає печінка. Через це порушується здатність ферментів виводити метаболіти, що накопичились всередині. Врешті решт відбувається формування оксидативного стресу.
Травний тракт першим дає відповідну реакцію на інтоксікацію. Людина відчуває болі в животі та нудоту. Часто виникає блювання. Коли солі важких металів всмоктуються в кров — зʼявляється відповідна реакція з боку серцево-судинної системи, печінки та нирок. Виникає задишка та стрибки кровʼяного тиску.
Морська та океанічна риба частіше накопичує в собі солі важких металів, свинець та ртуть. Справа тут у тому, що в морську воду ці шкідливі речовини потрапляють внаслідок життєдіяльності людини. Також свій вплив дають і плями від нафти. Все це згодом накопичується в морепродуктах.
Екологія зараз така, що в морській рибі міститься підвищена кількість свинцю, тому її вживання не кращим чином впливає на стан організму.
Американські дослідники стверджують, що солі важких металів частіше за все накопичують в собі хижі види риб. І це — не тільки тунець, а ще й марлін, риба-меч, кахельник, королівська макрель, окунь, щука, сом та скумбрія. Також до цього переліку можна додати акулу і риб з сімейства малакантових.