У не прості сторінки української історії, коли існувало козацтво, чоловікам часто доводилось пристосовуватись до тодішніх умов і за таких обставин готувати їжу. Так і виник відомий на всю країну куліш. І навіть нині багато хто вважає, що цій страві може поступитись лише борщ. Перевіримо?
Оскільки сучасність завжди вносить свої корективи, вона не оминула і цю страву. Але смак все ж такий, як і давні часи — неперевершений.

Куліш з грибами
Для приготування візьміть інгредієнти:
- 4 невеликі картоплі
- 1 стакан рису
- 400 грам грибів
- 50 мл соняшникової олії
- 1 ріпчаста цибуля
- 1 морквина
- 2 зубчики часнику
- 1 чайна ложка мускатного горіху
- Сіль та перець — за смаком
Гриби очистіть, добре промийте, залийте підсоленою водою та відправте варитися. Коли вони будуть готові, не виливайте воду — вона ще знадобиться. За бажанням, можна використати консервовані гриби, або заздалегідь відварені. Але варто пам’ятати, що мариновані для цієї страви не підходять.
Подрібніть моркву та цибулю, Візьміть пательню з товстими та високими стінками і обсмажте овочі на соняшниковій олії. Потім додайте гриби і влийте грибний відвар. Якщо ж у вас заздалегідь підготовлені гриби, а відвару не залишилось — не біда, його легко можна замінити водою. Відштовхуйтесь від пропорцій 5 стаканів води (або відвару) на 1 стакан крупи. У нашому випадку рису. Спочатку влийте 2 стакани, а потім всі інші — в процесі приготування.
Додайте до пательні рис та спеції. Добре перемішайте страву і протушіть її 5 хвилин. Далі переложіть куліш у керамічну форму для випікання. Прикрийте кришкою і відправте в духовку при 200 градусах. Готуйте до закіпання.
Через пів години зменшіть температуру до 170 градусів і додайте нарізану кубиками картоплю, сіль, перець, відвар і добре перемішайте куліш. Продовжуйте готувати ще 1 годину, інколи помішуючи страву.
Кулішу варто дати ще настоятись і лише потім подавати.
Приємного апетиту!