Одне з найпочесніших місць в українській національній кухні відведено рецептам вареників, приготуванню яких у цій країні приділяють пильну увагу. Варениками називають вироби з прісного тіста з різними начинками, які після приготування відварюють у підсоленій воді та подають як окрему страву, заправивши сметаною, олією чи шкварками.
Оскільки головною особливістю смачних вареників є тісто, розповімо, які його види, крім прісного, можна використовувати для приготування цієї страви. А для тих, хто не хоче турбувати себе трудомістким процесом (а приготування вареників таким і є), підкажемо рецепт лінивих вареників.
Всім любителям вареників, які дуже люблять цю українську страву, але не дуже люблять возитися з їх ліпленням, знайомий варіант сирних вареників – лінивих. Ліниві вареники зі сметаною – відмінне частування для дорослих і для дітей, які іноді не люблять їсти дуже корисний сир.
Прості інгредієнти – борошно, сир, яйця, цукор, трохи вершків (для покращення м’якості тіста) – швидко можна змішати та отримати пружне тісто. Лише кілька хвилин потрібно на те, щоб зі скатаної ковбаски нарізати невеликі шматочки, які й стануть хвилин через п’ять після відварювання смачними варениками. Рецепти, запропоновані на вибір, підкажуть вам, скільки брати тих чи інших компонентів, щоб отримати сирніші або борошняні вареники.
Інгредієнти
- Сир — 250 грамів
- Курячі яйця — 1 штука
- Борошно — 3 склянки
- Масло топлене — 1 столова ложка
- Цукор — 2 чайні ложки
- Сіль — чайна ложка
Як приготувати ліниві вареники
Змішати топлене масло, сире яйце, цукровий пісок і сіль. Додати протертий сир, масу добре розім’яти. Посипати невеликою кількістю пшеничного борошна.
Робочу поверхню також присипати борошном, скачати ковбаски. Борошна додати стільки, щоб руки не клеїлися до тіста.
Готову ковбаску нарізати навскоси, покласти в киплячу воду, дочекатися, коли ліниві вареники з сиру спливуть. Дістати шумівкою, подати зі сметаною чи медом.