Взимку просто відкриєте та намажете на хліб: такий паштет врятує під час блекауту та незапланованих гостей

Паштет — давня традиційна страва багатьох кухонь світу. І цікаво, що її рецепт не змінюється століттями і залишається оригінальним. Дійсно, як ще можна покращити цю смакоту?

Печінковий паштет – це страва, в основі якої лежить печінка тварин (зазвичай птиці або яловичини), яка помелена, змішується з олією, спеціями та іншими інгредієнтами, а потім запікається або вариться до консистенції пасти.

Історія паштету сягає корінням у Францію, де ця страва здобула широку популярність у 18 столітті. Спочатку паштет готували з печінки дичини, проте згодом рецепт розширився і основу почали складати різні види печінки.

Назва “паштет” походить від французького слова “pâté”, що означає “запіканку” або “пасту”. Ця назва відображає метод приготування страви, коли паста з печінки запікається до утворення скоринки.

Печінковий паштет має безліч корисних властивостей завдяки вмісту вітамінів (A, B12, C, D, E) та мікроелементів (залізо, цинк, селен). Печінка багата на залізо, що позитивно впливає на роботу кровоносної системи, а також містить вітамін А, необхідний для зору та імунітету. Крім того, паштет містить білки, необхідні для зростання та відновлення клітин організму.

Інгредієнти

  • Печінка куряча – 1 кг
  • Морква – 150 г
  • Цибуля ріпчаста – 100 г
  • Свиняче сало – 10 г
  • Вершкове масло – 50 г
  • Молоко – 125 мл
  • Соняшникова олія – 45 г
  • Перець чорний мелений – за смаком
  • Сіль – за смаком

Як приготувати смачний печінковий паштет

Помийте печінку та овочі. З печінки видаліть плівки та поріжте на невеликі шматочки. Цибулю та моркву очистіть, моркву натріть на великій тертці, цибулю поріжте середніми кубиками.

Сало наріжте на маленькі шматочки. Вершкове масло дістаньте з холодильника заздалегідь, воно має нагрітися до кімнатної температури та стати м’яким.

Паштет з печінки

У сковороді розігрійте олію і всипте моркву з цибулею, через 1 – 2 хвилини додайте до них печінку і смажте, періодично помішуючи, 10 хвилин. Потім посоліть і поперчіть, влийте молоко і тушкуйте під закритою кришкою до готовності приблизно 15 хвилин. Готову суміш зніміть з вогню і дайте охолонути.

Печінковий рулет
Печінковий паштет

Добре подрібніть у блендері на великій швидкості тушковані овочі та печінку разом зі шматочками сала. Додайте вершкове масло і добре перемішайте. Охолодіть готовий паштет у холодильнику протягом 30 хвилин.

Схожі статті

Забудьте про цю рибу в своєму раціоні: у її складі – важкі метали, за що організм вам не подякує

Риба — корисний продукт, який завжди повинен бути у вашому раціоні. Однак деякі різновиди здатні накопичувати в собі важкі метали. "Сенсація" розповість, вживання якої риби краще обмежити.

Приготувати натуральну соковиту ковбасу вдома: Ектор Хіменес-Браво показав власний рецепт

Рецепт простої домашньої курячої ковбаси без жодних добавок від Ектора Хіменеса-Браво. Нині приготувати таку страву в рази простіше, ніж було колись, бо тепер існують хороші "помічники" на кухні!

Євген Клопотенко показав, як приготувати полтавську традиційну страву “картопляний книш”

Євген Клопотенко показав, як приготувати традиційну полтавську страву "картопляний книш". Це блюдо неодноразово було в меню його ресторанів. І хотів би, щоб цю страву полюбив би кожен!

Хек у сметанно-гірчичному соусі: як приготувати бюджетну рибу з новим пікантним смаком

Хек — це океанська риба! Вона бюджетна, смачна та має ніжне й соковите філе. А якщо його приготувати в сметанно-гірчичному соусі, це взагалі буде просто незабутньо!

Ольга Мартиновська показала, як приготувати рис із грибами: проста каша стане вишуканою стравою

Ольга Мартиновська разом із експертом по харчуванню показала, як приготувати ризото з грибами. Ця страва готується на пательні й займає всього лише 18 хвилин часу.

Качка по-пекінськи буде найкращою: секрет криється в кулінарному зошиті Ектора Хіменеса-Браво

Ектор Хіменес-Браво розповів, як правильно їсти качку по-пекінськи. А також, скільки часу потрібно готувати м'ясо, щоб воно вийшло ніжним і соковитим.