Паштет – це страва, яка готується з дрібно подрібненого мʼяса з додаванням різних інгредієнтів, таких як вершки, яйця або овочі. Суміш, що вийшла, випікається у формі до готовності і подається на стіл у вигляді нарізки.
Історія даної страви та її назва пов’язані з французькою кухнею. Паштети з’явилися у багатьох кухнях світу, проте саме у Франції вони були розвинені та стали популярними. Назва “паштет” походить від французького слова “пастет” (паста), тому що начинка паштету нагадує пасту.
У французькій кухні паштети були приготовані з м’яса різних тварин, головним чином, качиних та курячих печінок. Однак з часом рецепти паштетів стали різноманітними і їх почали готувати з інших інгредієнтів, включаючи курячі грудки.
Інгредієнти
- Печінка свиняча – 300 г
- Крупа манна – 0.5 склянок
- Часник – 2 зубчики
- Кріп – 10 г
- Спеції – за смаком
- Рослинна олія – 6 ст.
Як приготувати смачний паштет-намазку
Наливаємо в сковороду олію, обсмажуємо трохи зубчик часнику, потім додаємо печінку. Посипаємо спеціями, підрум’янюємо з усіх боків. Чорний чи запашний мелений перець тут цілком доречний, але я не додавала, бо страву будуть їсти діти.

Присипаємо манною крупою, продовжуємо обсмажування, при помішуванні. Крупа використовується як загусник. Вона надає еластичність та ніжність паштету і зовсім не впливає на смак.
Тепер потрібно залити гарячою водою печінку, перемішати добре. Дочекатись закипання, зняти піну, проварити 10-15 хвилин. Води потрібно, щоб закривала шматочки. Готовий продукт нагадує гуляш середньої густоти. Його треба охолодити. У комбайні або чоппері подрібнюємо кріп та часник.

Потім додаємо охолоджену печінку і сіль за смаком. Подрібнюємо. Виходить така маса. Її потрібно поставити в холодильник для ущільнення, охолодження та дозрівання мінімум на 2 години, але краще на ніч. Подаємо на хлібі чи хлібцях. Пам’ятайте лише, що домашні паштети довго не зберігаються, з’їсти намазку потрібно за 2 дні. Смачного!