Хрумка та ароматна квашена капуста стає справжньою царицею на зимових столах українців. Проте, щоб приготувати її дійсно смачною — потрібно враховувати навіть таку дрібницю, як вид солі.
Яку сіль використовувати для заквашування капусти? Читайте про це в нашому матеріалі.
Квашення капусти без солі неможливе. Цей інгредієнт створює умови для розвитку бактерій. До того ж сіль покращує смак закуски. Зауважимо, що для соління хрумкої капусти підходять не усі види солі. Як відомо, цей розповсюджений продукт буває різноманітним. На полицях магазинів зустрічається камʼяна, морська та йодована сіль. Проте, жодна з них не підходить ідеально для квашення капусти.
Фахівці з харчування радять використовувати для заквашування капусти звичайну харчову сіль без усіляких добавок. На 1 кг капусти беруть приблизно 30 грамів харчової солі. Тут варто не “переборщити”, бо занадто високий вміст солі призведе до того, що бродіння капусти буде відбуватись повільніше. Крім того смак готового продукту зміниться не в кращу сторону.
Якщо солі в квашеній капусті буде замало — то вона буде пліснявіти і стане занадто мʼякою.
Морська сіль — не менш гарний варіант для засолювання капусти. Якщо хочете додати до хрумкої закуски трохи більше корисних речовин — використовуйте саме її. В складі морської солі міститься понад 40 мікро- та макроелементів. Вона ж чудово зберігає квашену капусту хрумкою.
Йодована сіль для заквашування капусти не підходить. Зазвичай виробники додають до неї штучний йод, який не дає розвиватись молочно-кислим бактеріям. Вони ж стають важливим елементом в процесі приготування квашеної капусти. Саме ці бактерії роблять її хрумкою, ароматною та приємною на смак.
При виборі солі для квашення капусти зверніть увагу на її помел. Для приготування цієї зимової закуски підходить сіль середнього або крупного помелу. Кристали такої солі розчинятимуться в розсолі повільніше. Тому і процес бродіння капусти відбуватиметься поступово і готова закуска точно вийде хрумкою.