Не кам’яна і не морська: якою сіллю найкраще квасити капусту – буде хрумтіти на весь дім

Квашення капусти має свої особливості. Під час приготування закуски варто враховувати таку дрібницю, як різновид солі. Яка сіль найкраще підходить для засолювання капусти — розповідає "Сенсація".

Хрумка та ароматна квашена капуста стає справжньою царицею на зимових столах українців. Проте, щоб приготувати її дійсно смачною — потрібно враховувати навіть таку дрібницю, як вид солі.

Яку сіль використовувати для заквашування капусти? Читайте про це в нашому матеріалі.

Квашення капусти без солі неможливе. Цей інгредієнт створює умови для розвитку бактерій. До того ж сіль покращує смак закуски. Зауважимо, що для соління хрумкої капусти підходять не усі види солі. Як відомо, цей розповсюджений продукт буває різноманітним. На полицях магазинів зустрічається камʼяна, морська та йодована сіль. Проте, жодна з них не підходить ідеально для квашення капусти.

Фахівці з харчування радять використовувати для заквашування капусти звичайну харчову сіль без усіляких добавок. На 1 кг капусти беруть приблизно 30 грамів харчової солі. Тут варто не “переборщити”, бо занадто високий вміст солі призведе до того, що бродіння капусти буде відбуватись повільніше. Крім того смак готового продукту зміниться не в кращу сторону.

Експерти розповіли, яку сіль використовувати для квашення капусти
Експерти розповіли, яку сіль використовувати для квашення капусти

Якщо солі в квашеній капусті буде замало — то вона буде пліснявіти і стане занадто мʼякою.
Морська сіль — не менш гарний варіант для засолювання капусти. Якщо хочете додати до хрумкої закуски трохи більше корисних речовин — використовуйте саме її. В складі морської солі міститься понад 40 мікро- та макроелементів. Вона ж чудово зберігає квашену капусту хрумкою.

Йодована сіль для заквашування капусти не підходить. Зазвичай виробники додають до неї штучний йод, який не дає розвиватись молочно-кислим бактеріям. Вони ж стають важливим елементом в процесі приготування квашеної капусти. Саме ці бактерії роблять її хрумкою, ароматною та приємною на смак.

Експерти розповіли, який різновид солі ідеально підходить для соління капусти
Експерти розповіли, який різновид солі ідеально підходить для соління капусти

При виборі солі для квашення капусти зверніть увагу на її помел. Для приготування цієї зимової закуски підходить сіль середнього або крупного помелу. Кристали такої солі розчинятимуться в розсолі повільніше. Тому і процес бродіння капусти відбуватиметься поступово і готова закуска точно вийде хрумкою.

Схожі статті

Чому квашена капуста втрачає смак і хрусткість: 4 причини, які псують зимовий делікатес

Квашена капуста — зимовий вітамінний продукт, який полюбився багатьом українцям. Щоб вона вийшла по-справжньому смачною та хрумкою — слід дотримуватись правил зберігання. Розповімо про них далі.

Що робити, якщо сало не жується – 1 трюк, про який знають лише одиниці – тепер і ви

Іноді такий смачний український продукт як сало може бути досить жорстким. І розжувати його не має можливості. Та є спосіб виправити ситуацію. З цього матеріалу ви дізнаєтесь, як це зробити смачно.

Шаткую капусту за 5 хвилин без ножа і блендера: перевірений спосіб — швидко, зручно, дрібно

Щоб нашаткувати капусту дрібно — зовсім не обовʼязково використовувати спеціальні пристосування. Можна скористатись старим та добрим способом, про який "Сенсація" розповість у матеріалі.

Волоські горіхи залишаться смачними і через 6 місяців: ось в яких умовах я зберігаю їх вдома

Зберігання волоських горіхів має певні особливості. "Сенсація" розповість вам, при якій температурі та вологості повітря потрібно тримати цей продукт, щоб він зберігав користь якомога довше.

Євген Клопотенко остаточно “збожеволів” і показав, як зробити варення з грибів

Євген Клопотенко продовжує готувати у футболці з написом "божевільний" та зробив чергову провокацію. Цього разу він приготував таке, чого 100% раніше ніхто й ніколи ще вдома не робив.

Як ще в магазині зрозуміти, чи підходить капуста для квашення: ТОП-3 неочевидні ознаки, які все вирішують

Квашена капуста містить величезну кількість вітаміну С, а тому її дуже корисно вживати саме восени та взимку. Але є один нюанс — капусту потрібно вміти правильно підібрати та приготувати.