Гороховий суп можна сміливо назвати однією з найпопулярніших страв серед українців. Частіше за нього готують тільки борщ, і те, це ще не точно! Сьогодні у кожної господині є свій рецепт, однак у більшості випадків він виходить, як каша і варять його цілих 3 години. Як уникнути цього? А також про інші нюанси, які необхідно знати.
Про горох.
Навіть якщо горох продавався в заводській упаковці, крупу перед варінням потрібно обов’язково промити доки вода не стане прозорою.
Якщо не хочете варити суп 3 години, горох краще замочити заздалегідь. Можна це зробити з вечора.
Якщо не хочете, щоб після горохового супу здувався живіт і надмірно пукати, то у воду для замочування гороху можна додати щіпку соди. Більшість олігосахаридів перейде у воду, а в самому продукті їх залишиться менше. Це полегшить перетравлення гороху та зменшить виділення газів. Перед варінням не забудьте промити горох, щоб змити соду.
Варити горох і бульйон із м’ясом (реберця) можна окремо.
Про м’ясо та бульйон.
На гороховий суп зазвичай купують свинячі реберця і якісь копченості, але якщо немає ні того, то можна просто з будь-якого м’яса і навіть курки. Виходить також дуже смачно.
Щоб бульйон був прозорий, суп не треба закривати кришкою. Варять його на повільному вогні та вчасно знімають пінку. Також можна просто злити перший бульйон, після 3-5 хвилин кипіння і залити чистою гарячою водою.
Зазвичай після приготування м’яса (реберець) їх дістають і відокремлюють від кісток, але цього можна робити.
Картоплю додають у бульйон після того, як звариться м’ясо.
Копченості нарізати великими шматками, якщо використовували копчені реберця, м’ясо краще відокремити від кісток.
Солити гороховий суп слід наприкінці, оскільки сіль уповільнює процес розм’якшення, горох і картопля буде довше готуватися. Не забувайте, що копченості теж віддають свою сіль.
Подача горохового супу
Подають гороховий суп із зеленню. Краще додати її перед самою подачею.
Також сухарики. Просто висипте їх у піалу, нехай кожен додасть їх собі у тарілку.