Багато кулінарів цього не знають: чому гасити соду оцтом – не краща ідея і в чому тут помилка?

Розповсюджені кулінарні поради іноді можуть виявитися міфами та неправдою. Особливо це стосується випічки. Розповідаємо, чому гасити соду оцтом – не краща ідея.

Розповсюджені кулінарні поради іноді виявляються міфом. Один із таких – це необхідність гасити соду оцтом. Під час приготування домашньої випічки багато господинь додають до тіста соду, попередньо погасивши її оцтом. Проте, така дія не є правильною.

Зазвичай соду додають до тіста, з якого роблять в подальшому випічку. Завдяки цьому компоненту готові хлібо-булочні вироби стають повітряними та більш пухкими. Раніше багато господинь вважали, що якщо додати в тісто забагато соди, то вона зробить його гірким, із неприємним смаком. І це дійсно так. Досвідчені кондитери стверджують, що коли сода не повністю вступає в реакцію з кислотою або її до тіста додано забагато – то це псує смак продукту.

Експерти розповіли, чому соду не можна гасити оцтом
Експерти розповіли, чому соду не можна гасити оцтом

Щоб випічка вийшла пишною – достатньо додати до тіста лише дрібну щіпку соди. Харчова сода або біокарбонат натрію під час нагрівання або взаємодії із кислотою у вигляді оцту, кефіру чи лимонного соку – буде виділяти вуглекислий газ, який утворюватиме бульбашки в тісті і тим самим зробить домашню випічку легкою і повітряною.

Багато хто з господинь радить перед додаванням у тісто гасити соду оцтом. Для цього її набирають в ложку, а потім – вливають туди ж рідину. Проте, саме такий варіант є помилковим. Якщо соду погасити оцтом поза тістом, то вуглекислий газ із неї буде виділятися у повітрі, а не у виробі. Тобто, увесь газ вийде поза тістом і ніякого ефекту не дасть. Через це тісто не буде пухким.

Саме тому випічку варто змішати із сухими інгредієнтами, а кислоту додавати до рідких інгредієнтів. Тоді реакція соди на кислоту відбувається безпосередньо під час випікання. Завдяки цьому випічка стане ідеально пухкою.

Схожі статті

Цей заливний пиріг з капустою викликає захват: 20 хвилин, і домашні біжать за шматочком

Смак заливного пирога зачарує всіх близьких і рідних із першого шматочка. Простота і легкість приготування зробить таку випічку найулюбленішою серед безлічі рецептів удома.

Пухове тісто для пасок: рецепт для жінок, у яких небагато часу – не черствіють 7 днів

Великодні пасочки, приготовані за цим рецептом, виходитимуть пухкими, м'якими та довго не черствітимуть. Які інгредієнти потрібні для створення кондитерського шедевру – розповідаємо далі у матеріалі.

Ідеальна глазур для паски на Великдень 2025: швидко застигає, і зовсім не кришиться

Дуже важливою частиною паски є смачна глазур. Будь-які дітлахи вам цю інформацію підтвердять. Але як приготувати її ніжною, і при цьому зручною для роботи.

Ніжна, волокниста, ароматна і не черствіє. Як приготувати вершкову паску на Великдень 2025

Ця паска виходить неймовірно ніжною, з приємним ароматом та легкою текстурою, яка надовго запам'ятовується. Як її приготувати? Ділимося рецептом.

Неймовірно пухка і ніжна: ідеальний рецепт найсмачнішої вологої паски з 10 інгредієнтів

До Великодня залишилось 14 днів і саме час обирати рецепти святкової випічки. Пропонуємо читачам "Сенсації" спосіб приготування пухкої та ніжної вологої паски з 10 інгредієнтів.

Смачніше, ніж у мами через 2 лайфхаки: секрет тіста на паски – продукти ті самі, порядок інший

Паска – головний великодній виріб, приготування якого має свої секрети. Розповідаємо читачам про 2 лайфхаки, які допоможуть створити ідеальне тісто для святкової випічки.