Розповсюджені кулінарні поради іноді виявляються міфом. Один із таких – це необхідність гасити соду оцтом. Під час приготування домашньої випічки багато господинь додають до тіста соду, попередньо погасивши її оцтом. Проте, така дія не є правильною.
Зазвичай соду додають до тіста, з якого роблять в подальшому випічку. Завдяки цьому компоненту готові хлібо-булочні вироби стають повітряними та більш пухкими. Раніше багато господинь вважали, що якщо додати в тісто забагато соди, то вона зробить його гірким, із неприємним смаком. І це дійсно так. Досвідчені кондитери стверджують, що коли сода не повністю вступає в реакцію з кислотою або її до тіста додано забагато – то це псує смак продукту.

Щоб випічка вийшла пишною – достатньо додати до тіста лише дрібну щіпку соди. Харчова сода або біокарбонат натрію під час нагрівання або взаємодії із кислотою у вигляді оцту, кефіру чи лимонного соку – буде виділяти вуглекислий газ, який утворюватиме бульбашки в тісті і тим самим зробить домашню випічку легкою і повітряною.
Багато хто з господинь радить перед додаванням у тісто гасити соду оцтом. Для цього її набирають в ложку, а потім – вливають туди ж рідину. Проте, саме такий варіант є помилковим. Якщо соду погасити оцтом поза тістом, то вуглекислий газ із неї буде виділятися у повітрі, а не у виробі. Тобто, увесь газ вийде поза тістом і ніякого ефекту не дасть. Через це тісто не буде пухким.
Саме тому випічку варто змішати із сухими інгредієнтами, а кислоту додавати до рідких інгредієнтів. Тоді реакція соди на кислоту відбувається безпосередньо під час випікання. Завдяки цьому випічка стане ідеально пухкою.