П’ятниця, 23 Квітня, 2021

Переломний момент настав: вакцину від Covid-19 винайдено

Спільно винайдена вакцина двох розробників Pfizer та BioNTech при першому аналізі показала, що може захистити людський організм від хвороби коронавірусу на 90%.

Тестування вакцини відбувалося на 43 500 особах у США, Німеччині, Бразилії, Аргентині, Південній Африці та Туреччині. Усі дослідження показують, що на сьомий день після ревакцинації (повторне вакцинування через тиждень) людина отримує стійкий імунітет до вірусу Covid-19.

Більше того, вакцина допомагає організму виробити не тільки антитіла, а й так звані Т-клітини для боротьби з коронавірусом.

Розробники Pfizer та BioNTech планують якнайшвидше подати заявку для реєстрації вакцини, ще до кінця листопада.

На останній стадії ще з десяток вакцин, які проходять тестування, але ця є першою, яка показала такий хороший результат.

Усі сподіваються, що вона позбавить людей тих обмежень, на які вони були приречені останніх вісім місяців. Але найголовніше, що завдяки вакцині вдасться врятувати життя людям, які перебувають у зоні ризику, найперше – медичному персоналу, правоохоронцям, державним службовцям, які не можуть здійснювати свою діяльність дистанційно, люди похилого віку. Їх будуть щепити першою чергою.

Pfizer вважає, що зможе поставити 50 мільйонів доз до кінця цього року та близько 1,3 мільярда до кінця 2021 року.

Хоча будуть певні труднощі з транспортуванням, оскільки вакцина зберігається при температурі нижче мінус 80 градусів.

Розробники не отримали усіх відповідей. Наприклад, невідомо скільки періоду часу зберігатиметься дія вакцини, я і те, чи перешкоджає вона поширенню вірусу, чи лише появі симптомів? Тому, вочевидь, масковий режим і соціальне дистанціювання будуть ще актуальні довго.

Однак, можна з певністю стверджувати, що вчені досягли успіху в тому, щоб  забезпечити людству надію на виживання і поклали край глибокій кризі 21 ст. в сфері охорони здоров’я.

Поділіться статтею

Легендарні зірки

Хто більше розщедрився на дитячий гардероб: Алла Пугачова чи Філіп Кіркоров? Порівняння стилю зіркових дітей

Діти - квіти життя, безперечно. Зіркові батьки з усією відповідальністю роблять їх ще гарнішими. Подивіться скільки коштують дитячі гардероби.
Наталія Могилевська

(Відео) Наталія Могилевська розчулила мережу ностальгійними кадрами з Кузьмою Скрябіним у програмі “Шанс”

Наталія Могилевська нагадала підписникам про щасливі дні роботи з покійним Кузьмою Скрябіним. Подивіться і ви це ностальгійне відео.
Ольга Мартиновська та Володимир Ярославський

Що насправді відбувається між Ольгою Мартиновською та Володимиром Ярославським: знайома історія кохання

Ніхто не вірить, що між Ольгою та Володимиром тільки дружба, і цьому є пояснення.
Тіна Кароль

Тіна Кароль більше не Таня Ліберман: що зробила співачка, щоб не повертатися до свого лихого минулого

Тіна Кароль - безутішна вдова, яка досі не може забути смерті коханого. Чи правда, що артистка змінила ім'я, щоб попрощатися з минулим?
Юрій Ткач

Юрій Ткач вперше розповів, як на нього вплинув акторський талант: зображував жінку на дозвіллі. Всі деталі

Юрій Ткач - відомий український гуморист, який підкорив своїм талантом сотні глядачів. Чоловік вперше розповів, як зрозумів, що він - актор.

Популярне

Останні новини