У Львові випробовують чудо-восьминіжок для недоношених немовлят: як в’язана іграшка допомагає виходжувати 500-грамових діточок

У перші дні свого життя недоношені діточки перебувають в інкубаторі, де до них прикріплюють безліч трубочок для забезпечення їхньої життєдіяльності.

Годі собі й уявити, що відчувають маленькі ангелочки, позбувшись звичного середовища у маминому лоні. Тому рятуючись, часто хапаються ручками за зонди і трубочки і від’єднують апаратуру, що може бути для них дуже небезпечно.

Вирішення проблеми прийшло несподівано. Кілька років тому одна датчанка, коли її дитинка народилася недоношеною, щоб зайняти себе і хоч щось зробити для своєї кровиночки, сплела голубого восьминога і поклала дитині в кувез.

Дитя вхопилося за мяку теплу ніжку восьминога і заспокоїлося.

Лікарі були подивовані, але разом з тим вони зацікавилися ефектом і знайшли йому наукове обґрунтування. Виявляється, малечі така іграшка на дотик нагадує мамину пуповину, яку вони завжди відчувають, як надійний захист у маминому животику.

Ідея іграшок-восьминіжок має більше ніж 2000 послідовників у світі. В Нідерландах, до прикладу, існує волонтерська організація, яка заохочує до в’язання іграшок-восьминіжок для недоношених діточок усіх, хто має бажання долучитися до благодійної програми.

Практика восьминіжок для недоношених немовлят набула неймовірної популярності у перинатальних медзакладах Данії, Швеції, а потім Голландії та Бельгії. А нещодавно її почали застосовувати й у відділенні патології недоношених новонароджених дітей Львівської обласної клінічної лікарні. Туди їх передала одна киянка, яка займається такою благочинною діяльністю.

Іграшки-восьминіжки для недоношених немовлят
Іграшки-восьминіжки для недоношених немовлят

 

Декілька слів про саму іграшку

Іграшки-восьминіжки, які виготовляють благодійники, проходять строгу перевірку на відповідність нормам захисту здоров’я. Якщо іграшка не пройшла якісний відбір, то її віддають старшим дітям.

Ось вимоги, які висувають до іграшок:

  • Голівка восьминіжки має бути не меншою за 4,5 см, щоб дитина не могла її проковтнути. Правильний розмір голівки тоді, коли вона не проходить у рулон туалетного паперу;
  • Величина тіла іграшки – не більше ніж 10 см;
  • Щупальця – не довші за 20 см у витягнутому стані;
  • Іграшка має бути сплетена з якісного натурального (не акріл) матеріалу і синтетичного наповнювача, які витримують прання при 60 градусах і швидко сохнуть. Наповнення шерстю не дозволяється через ризик виникнення алергії;
  • Іграшка має бути щільно сплетена, наповнювач не має вилазити ніде, щоб не потрапити дитині в легені. Для запобігання такого ризику, наповнювач краще спочатку покласти в панчоху;
  • Восьминіжки можуть бути різнокольоровими, але без жодних прикрас, які можуть зашкодити малюкові (наприклад, пришиті ґудзики). Всі частини восьминіжки мають бути міцно пришиті.

Якщо хтось зацікавився ідеєю,  то в мережі Фейсбуку є спільнота «Чудо-восьминіжки». Тут можна знайти всю потрібну інформацію, трафарети для плетіння і навіть відеоурок.

Це може бути корисна і цікава справа на час карантину.

реклама

Поділіться статтею

Тіна Кароль та Соломія Вітвіцька

Найвідоміші українські холостячки: Наталя Могилевська, Тіна Кароль та інші. Хто чекає на кохання?

Дехто з зірок славиться численними романами. А декому навпаки — не щастить в особистому житті. Ми вирішили скласти список найзавидніших холостячок шоубізу.
Олександр Пономарьов

Олександр Пономарьов показав, з ким святкуватиме річницю: зовсім не колишня дружина Олена Мозгова

Олександр Пономарьов показав, хто стане його партнеркою на річницю.
Алла Пугачова

Солістка гурту “Міраж” Наталя Гулькіна довела Аллу Пугачову: “Я не вірю злим словам. Я знаю правду”

Зірка естради 90-х, колишня солістка гурту "Міраж", Наталя Гулькіна розповіла, що Алла Пугачова й досі вирішує, хто має право виступати, а хто ні.
МакSим

Схудла МакSим вперше вийшла на прогулянку з донькою: співачку не впізнати після хвороби (ФОТО)

Співачка МакSим вперше після виходу з коми прогулялася разом з донькою.

Популярне

Останні новини