Як вирощувати цибулю-порей за 150 днів у відкритому ґрунті: стебла будуть товстими та міцними

Цибуля-порей — особливий різновид овоча, який має тривалий період вегетації. Процес дозрівання культури становить 120-150 днів. Як виростити цибулю-порей із товстим стеблом — читайте на "Сенсації".

Вирощування цибулі-порею має свої особливості та нюанси. Щоб рослина мала товсті та соковиті стебла — потрібно дотримуватись певних правил посіву та вирощування у відкритому ґрунті.

Насіння цибулі-порею висаджують на розсаду в приміщенні. Проводять посів приблизно за 8-10 тижнів до останніх весняних заморозків. Зазвичай цей період припадає або на лютий, або на березень.

За 24 години перед посівом найбільші насіння цибулі-порею замочують у чистій воді. Це необхідно для того, аби вони добре наситились вологою та швидше проросли.

Підготовлене таким чином насіння висаджують у дреновану землю та чекають появи перших сходів.

Розсаду цибулі-порею висаджують у відкритий ґрунт після того, як нічна температура повітря на вулиці сягатиме не менш ніж +8 градусів.

Як вирощувати цибулю-порей за 150 днів у відкритому ґрунті
Як вирощувати цибулю-порей за 150 днів у відкритому ґрунті

Вирощування цибулі-порею у відкритому ґрунті має свої особливості. По-перше, треба звернути увагу на ґрунт та його характеристики. Оберіть для посадки культури ділянку з розпушеною і добре дренованою землею. Бажано, щоб ґрунт був насиченим органікою та складався переважно з піску.

Ранньою весною землю на ділянці, де буде висаджуватись цибуля-порей, потрібно перекопати на глибину 15 см. Для покращення родючості в землю під час перекопки вносять перепрілий компост або гній.

Саджати цибулю-порей можна двома способами. Один з них — це посів насіння на розсаду у горщики із подальшою пересадкою на постійне місце у незахищений ґрунт.

Другий варіант — посів насіння безпосередньо у відкриту землю на ділянці. Протягом всього періоду росту цибулі-порею підтримують оптимальну вологість ґрунту.

Під час вирощування цибулі-порею важливо слідкувати за температурою. Ця культура краще за все росте при температурі +13…+24 градусів. Рослина має часткову стійкість до заморозків. Тому врожай цибулі-порею можна збирати навіть після перших легких морозів.

Щоб забезпечити цибулі-порею добрий старт — після висадження розсади у відкритий ґрунт дачники радять використати формулу 20-20-20 або 10-10-10. Норми внесення підкормки можна подивитись на упаковці виробника.

Як вирощувати цибулю-порей за 150 днів у відкритому ґрунті
Як вирощувати цибулю-порей за 150 днів у відкритому ґрунті

Викопувати цибулю-порей варто в той момент, коли діаметр її стебел сягне 2.5-3.8 см. Збір врожаю виконують наступним чином. Стебло рослини потрібно розхитувати біля основи, допоки вона повністю не вийде із ґрунту.

Збирати молодий порей можна на початку літа і готувати з неї салати. Щоб стебла рослини набрали більшої товщини — можна потримати її на грядці до кінця літа.

Схожі статті

5 сортів на ваш смак! Мʼяту вирощую вже 7 років – сушу на чай постійно. Посадіть і ви

Мʼята вирощується майже у кожному саду, адже багато дачників люблять смакувати чаєм з неї та ця рослина дуже проста у процесі вирощування - які 5 сортів є найкращими для посадки?

Посухостійкий сорт полуниці, що здатен вродити до 2 кілограмів ягід з одного куща

Цей сорт полуниці чудово витримує посушливу погоду та нерівномірний полив. А тому, дуже легкий і невибагливий у догляді! При цьому, має смачні та соковиті ягоди!

2 ложки – і солодкий буряк у вас в кишені: поливаю цим секретним настоєм овоч недарма

Солодкий та великий буряк гарантує нереально смачні страви, але не завжди так легко виростити овоч із високим вмістом цукру, навіть якщо сорт правильний - до якої хитрощі слід вдатись?

Беру 200 г цього і шкідники на городі зникають назавжди: рецепт часникового розчину – це скарб

Часниковий розчин добре себе зарекомендував серед дачників, адже він легкий у приготуванні та "прибирає" шкідників з ділянки - як його приготувати і як застосовувати?

Ці різнокольорові квіти неймовірно прикрасять ваш сад: глоксинії існують всіх кольорів веселки

Годі садити в своєму городі та саду одноманітні квіти з року в рік! Ці сорти глоксиній та фрезій здатні зачарувати будь-кого, навіть вашу свекруху й сусідів!

6 безвідмовних прийомів, і смородина дасть рекордний урожай: ягід буде, як зірок на небі

Дотримуючись цих простих правил, ви зможете отримати шикарний урожай смородини, яка радуватиме вас своєю кількістю та смаком. Тепер, ваші кущі будуть дарувати ягоди, як небо зірок!