Безумовно, абсолютно всі рослини мають потребу в органічних та мінеральних речовинах. Саме за рахунок них, вологи та сонця вони розвиваються та проходять увесь свій життєвий цикл.
Зараз в асортименті є надзвичайна кількість різних добрив, ціна яких варіюється достатньо сильно. Можна придбати пакетик за 100 гривень, а можна витратити і декілька тисяч.
Садівник розповів, чим варто підживлювати розсаду

Але є можливість використовувати підживлення не просто без хімії, а взяти справжні скарби від самої природи. Рекомендуємо Вам зробити настій з кропиви, кульбаби та чистотіла.
Інгредієнти можна взяти на око, і залити приблизно літром кип’яченої води. Залишаємо цей настій на тиждень. Цього має вистачити для того, щоб речовини потрапили в розчин, після чого можна його процідити.
Розбавляємо настій чотирма літрами води, після чого можна поливати наші рослини. Він підходить не тільки для розсади, але і для розвинутих кімнатних рослин, і навіть для ваших зелених улюбленців на подвір’ї.

Але зауважте, що концентрат настою варто зберігати в холодильнику, так як він може швидко зіпсуватися, особливо влітку.
Нагадуємо, раніше ми розповідали про головні помилки у вирощуванні розсади. Зокрема, помідори, баклажани та перці поводяться доволі примхливо у перші тижні свого розвитку. Вони дуже чутливі до протягів, перепадів температури, а також прямого сонячного проміння. Саме тому часто їх вирощують за допомогою спеціальних ламп, і повністю прибирають з підвіконня.
Варто звернути свою увагу і на якість ґрунту. Рекомендуємо його розжарити перед використанням, так як це являється головним захистом перед грибковими захворюваннями, які легко знищують розсаду. Використання фунгіцидів у цій справі може бути доволі небезпечним для маленьких рослин, так як токсичність напряму впливає на швидкість їх розвитку.