Цей звичайний продукт творить дива – розсада так пішла, що мало не втекла з підвіконня

Якщо не хочеться витрачати свої гроші на придбання мінеральних добрив, є прекрасний вихід із ситуації, адже усі ці речовини можна взяти у природи.

Безумовно, абсолютно всі рослини мають потребу в органічних та мінеральних речовинах. Саме за рахунок них, вологи та сонця вони розвиваються та проходять увесь свій життєвий цикл.

Зараз в асортименті є надзвичайна кількість різних добрив, ціна яких варіюється достатньо сильно. Можна придбати пакетик за 100 гривень, а можна витратити і декілька тисяч.

Садівник розповів, чим варто підживлювати розсаду

Городник розповів, як захистити розсаду від появи чорної ніжки
Садівник розповів, чим варто підживлювати розсаду

Але є можливість використовувати підживлення не просто без хімії, а взяти справжні скарби від самої природи. Рекомендуємо Вам зробити настій з кропиви, кульбаби та чистотіла.

Інгредієнти можна взяти на око, і залити приблизно літром кип’яченої води. Залишаємо цей настій на тиждень. Цього має вистачити для того, щоб речовини потрапили в розчин, після чого можна його процідити.

Розбавляємо настій чотирма літрами води, після чого можна поливати наші рослини. Він підходить не тільки для розсади, але і для розвинутих кімнатних рослин, і навіть для ваших зелених улюбленців на подвір’ї.

Експерт розповів, коли починати загартовувати розсаду
Садівник розповів, чим варто підживлювати розсаду

Але зауважте, що концентрат настою варто зберігати в холодильнику, так як він може швидко зіпсуватися, особливо влітку.

Нагадуємо, раніше ми розповідали про головні помилки у вирощуванні розсади. Зокрема, помідори, баклажани та перці поводяться доволі примхливо у перші тижні свого розвитку. Вони дуже чутливі до протягів, перепадів температури, а також прямого сонячного проміння. Саме тому часто їх вирощують за допомогою спеціальних ламп, і повністю прибирають з підвіконня.

Варто звернути свою увагу і на якість ґрунту. Рекомендуємо його розжарити перед використанням, так як це являється головним захистом перед грибковими захворюваннями, які легко знищують розсаду. Використання фунгіцидів у цій справі може бути доволі небезпечним для маленьких рослин, так як токсичність напряму впливає на швидкість їх розвитку.

Схожі статті

3 дії і вуаля: тепер маю на городі чорницю, а посадити її простіше простого – розповідаю

Чорниця є надзвичайно корисною рослиною, тож не дивно, що дачники вдаються до її вирощування в себе на території - як її саджати та як за нею доглядати?

3 речі, які притягують кротів на вашу ділянку: терміново перевірте, бо не врятуєте овочі

Якщо кроти завелися на ділянці, попрощатися з ними буде неймовірно складно. Тому краще подбайте про те, щоб вони вже не завітали до вас ніколи.

Коли картоплі потрібна волога найбільше? Ці 3 періоди поливу – основа великого врожаю

Щоб отримати крупний врожай картоплі недостатньо просто провести посадку і час від часу обробляти рослини від шкідників. Розповідаємо про етапи поливу.

Видаліть ці пагони на винограді в березні. 5 кроків, і не вистачить відер для всього врожаю

Щоб отримати розкішні врожаї винограду, необхідно правильно провести обрізку. У нашому матеріалі розповідаємо, які саме пагони варто видалити.

На всі випадки життя: яке насіння огірків вибрати у 2025 році, щоб догодити всім членам сім’ї

Перед тим, як приступити до вибору сортів огірків, експерти рекомендують вивчити всі побажання та потреби сім'ї та лише потім приступати до купівлі посадкового матеріалу.

Як допомогти полуниці та суниці відновитися після зими: коли почати і що робити – ще не пізно

Ці прості кроки допоможуть вашій полуниці та садовому суниці активно піти на зріст навесні і добре плодоносити протягом усього літнього сезону. Як допомогти рослинам швидко відновитись після зими?